ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie Finealta
Autor: Shargard
Aroma: pomeranče, broskve takové jakoby lehce karamelizované, limetka a lehký závan rašelinného kouře, rozinky, vanilka
Chuť: koření- muškátový oříšek, trocha limetky, mandarinka, ovocný(třešňový) likér nebo brandy, květiny
Dozvuk: zaoblený, plný, delší, aromatický kouř s kapkou rašeliny a opět květiny-fialky?, malinko uschne
Shrnutí: Opět jsem byl velmi příjemně potěšen. Je vidět, že už v roce 1903 to měly zmáknutý. Někdy bych chtěl ochutnat Glenmorangie silně rašelinou, protože jsem přesvědčen, že by to byla bomba. No uvidíme. Jak už lze poznat z názvu elegantní - to opravdu tahle whisky je a myslím, že Charles Mclean se trefil naprosto přesně když ji přirovnal k Audrey. Rozhodně je to whisky, která by neměla chybět u milovníka stylu téhle palírny. Po přidání pár kapek vody v chuti ustoupí muškátový oříšek a do popředí se dostanou sladší chutě. V závěru je dominantnější aromatický kouř s květinami
Body: 87

Láhev: Glenmorangie Finealta
Autor: zivak
Aroma: sladé ovoce, velice jemný a příjemný kouř a dřevo
Chuť: sladká, banán, sladké dřevo s kouřem, velice jemná a příjemná
Dozvuk: střední, jemný, velice lehce kořeněný a sladký
Shrnutí: tenhle vzorek mě vyloženě překvapil a potěšil, parádní komplexní whisky od začátku do konce a určitě je na seznamu musím koupit lahev
Body: 88

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.