ZPĚT

Recenze:

Láhev: Canadian Special Old
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je lehká, s náznakem kůže ve stylu některých karibských rumů, špetka vanilkové nasládlosti.
Chuť: První dojem přesně v jemném stylu jako aroma, pak se při poválení po jazyku zvýrazní. Kůže, dotek dřeva, lehká bergamotová nebo santalová příchuť.
Shrnutí: Škoda, že je na mě až moc jemná, osolit trochu volume v alkoholu, zesílit výraznost vůně a chutě, a byla by to parádní whisky. Pro mě další alternativa běžného pití na úrovni Ballantinky Finest.
Body: 76

Autor: Kobalt
Aroma: Sladké obilí, karamel, lakované dřevo.
Chuť: Nasládlá a jemná. Koření, trocha dřeva.
Dozvuk: Koření, nasládlý (karamelově), jemná dřevitá hořkost.
Shrnutí: Solidní kanadská.

Autor: bred
Aroma: nič špeciálneho a výrazneho, možno trošku vanilky a drevito-uhlíkovej korenitosti
Chuť: úplne plochá, nevýrazná, možno drevené piliny
Dozvuk: krátky, jemne hrejivý
Shrnutí: vôbec ma neoslovila, je to také bežné chlastavé pitie
Body: 70

Autor: dFamousMouse
Aroma: alkoholově sladké,slabá ovocná složka, rumový nádech
Chuť: příjemně jemná, sladká hořkost jakoby po višních,slabší dřevo
Dozvuk: ovocný hořkosladký višňový :P
Shrnutí: další můj začátečnický zářez u blendů, první whiska, která mi opravdu chutnala a trochu připoměla, jak kdysi chutnaly tzv bowle - višně v rumu myslím to byly :lol: ,chutná mi pořád, občas si láhev koupím. U této míchačky si cením jasné ovocné chuti namířené jedním směrem, není třeba tolik pátrat z čeho ten kompotek je jako u tulamorky.

Autor: josé
Aroma: je dobré dát ji čas a nechat trochu vydýchat. pak zmizí prvotní lihová štiplavost. zůstává mě příjemná vůně obilí, nasládlost, vanilka, banán. celkově působí až takovým rumovým dojmem. nic rušivého, nepříjemného. (b.2/3)
Chuť: nejdříve vanilková sladkost která posléze přejde do lehké dřevitosti. objeví se koření - zázvor, možná hřebíček. na jazyku hebká, ale řídká. (b.1/4)
Dozvuk: pozvolné odeznívání popsané chuti, nic nového se neobjeví a nepřekvapí (b.0/2)
Shrnutí: příjemné nenáročné pití za přijatelnou cenu. spíše do sladka, žádná ovocnost a kyselost. rumovým vyzněním mě dostala. že by konkurence obyčejným skotským blendům? (b.1/1)
Body: 4

Autor: zyki
WB
Aroma: převládá karamelová sladkost, k tomu pomerančová kůra
Chuť: sladkost je spojena s lehkou olejnatostí, časem se přidává "žitné koření", které postupně zesiluje
Dozvuk: pokračování koření s lehkou nahořklostí
Shrnutí: kdysi se stala mou oblíbenou, dlouho před ochutnáním první single malt, ale i nyní si jednou za čas láhev pořídím a stále mi chutná, asi nejsem normální

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.