ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish
Autor: Nethar
WB
Aroma: Výborná a výrazná sladká vanilková vůně. Ještě jednou přidávám vanilku a ať to obzvláštním, tak skořice. Pořádně nadopovaná sladkostí. Trochu hlouběji se ukrývají rozinky.
Chuť: Dřevitě štípající, není hořká, ale je taková ostřejší (v rámci dobrého vychování, nemyslím alkoholem). Nemůžu si na nic stěžovat, to je asi dobře, že? :-)
Dozvuk: A zase ta sladkost, vanilka, až možná čokoláda, ale bez kávové hořkosti. Můžu snad říct až takový smetanově nasládlý při polknutí na druhou stranu na konci dozvuku je znát i dřevo. Výrazný a dlouhý.
Shrnutí: Výborná věc. Zrovna dneska jsme tu řešili doporučení dobré sladké whisky, tahle to splňuje. Hodnocení na WB není žádný zázrak a co si tak vybavuju, tak jsem nějakou přehnanou chválu na tuhle whisky nikdy neslyšel. Ale přesto mi zachutnala. Možná je ten problém v přemrštěné ceně (cca 60 liber), za tu bych ji pravda nechtěl.

Autor: StudioFranc
Aroma: Sladké tóny vanilky, rozinek, ostružin a někde v pozadí vykukuje kousek kokosu. V závěsu nastupují višně v čokoládě, právě vytažené z dřevěné krabice.
Chuť: Sladká, ale méně než slibuje aroma. Lehce ostřejší, ale nijak nepříjemně. Dřevitost, rozinky vymáchané v portském, vanilka. To vše se mi přehoupne do sušší a krapet nahořklé ostružiny s čokoládou, vanilka přetrvává.
Dozvuk: Hřejivý, sladký, dřevitý.
Shrnutí: Celkem milé překvapení, ze začátku nijak nenadchla, po chvíli zachutnala. Není to pecka kterou bych si přidal na nákupní seznam lahví, ale rozhodně zajímavá je a stojí za vyzkoušení.

Autor: joy
WB
Aroma: sladké, rozinky, banány, vanilka, tropické ovoce, sladká skořice
Chuť: sladká, sušší, rozinky, sušené ovoce, trochu laku, pepř
Dozvuk: sladký, až koňakový, rozinky, banány, lehce dřevitý a citrusy
Shrnutí: byl jsem příjemně překvapený. Myslím, že může směle konkurovat některým skotským. A i ta cena vlastně už není úplně přemrštěná, když se podívám, co za NAS Skoti poslední dobou vynášejí na světlo a hlavně za kolik

Autor: lochness
Aroma: Výrazne atypická, borovicová živica, klokanky (tie zelené mentolové), bourbon, koláče .
Chuť: Mäta, medovka, perník
Dozvuk: Príjemný, mentolový.
Shrnutí: Niečo zaujímavé a netypické. Celkový dojem by som prirovnal k Crown Royal Northern Harvest Rye. Skrátka niečo , na čo nie som u bežnej scotch zvyknutý. Zdá sa mi, že po 2 rokoch po otvorení už čosi stratila na aróme. Pri rovnakej cene ako Kavalan Single malt rozhodne o 2 triedy lepšia / zaujímavejšia whisky. Dopijem, ale ďalšiu flašku už asi kupovať nebudem.

Autor: tornado
Aroma: Zpočátku lehčí ovocně nasládlé tóny červeného vína. Dále ostružiny, trochu rybízu a višní. Podkresleno tmavou čokoládou. Líbí se mi. Po odstání višně v čokoládě, stopa vanilky, po chvilce se objeví a světlé dřevo a nepatrně nakyslý tón bourbonu.
Chuť: Lehčí. Trochu dřevitosti a kapka olejnatosti. Nepatrně nahořklé, ale nepůsobí nepříjemně, náznak vanilky.
Dozvuk: Decentně zahřeje ústa, ke konci višně v čokoládě.
Shrnutí: Lehčí, příjemný kousek, škoda že není víc výrazná. Za vyzkoušení stojí, na nákupu lahve to zatím nevidím.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.