ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilkerran 9 yo Sherry Wood - Work in Progress 5
Autor: Hunter
WB
Aroma: Štiplavá dřevitost, trochu nasládlé tvarůžkovosti podobně jako předtím ochutnaná Jura, něco málo ovoce a špatka sherry.
Chuť: Na 46% je celkem ostrá, působí silnějším dojmem. Trochu jódově rašelinová, opět ty tvarůžky a dřevo.
Shrnutí: Sešly se mi dva tvarůžkově načichlé frťany za sebou, snad jsem si dobře vypláchl po Juře sklenku, k sherry mi to moc nesedí, ale zápisky nelžou. Opět ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Body: 83

Autor: Nethar
WB
Aroma: V prvním dojmu trochu takové té nasmrádlosti (zdravím Ledaig), co mi leze na nervy. Ale brzy se nenávratně (a to "nenávratně" zdůrazňuji a jsem moc rád) rozplyne do dřevitosti a lesa. Agresivně pichlavá. Je to spíš travnaté než ovocné či nějak květinově voňavé, ale na pozadí přesto hraje i něco zábavně jiného, snad sladšího, risknu sherry.
Chuť: Dřevitá i drsná, divoké moře mlátí do útesů, ze kterých odpadávají kusy kamene a já cítím přicházet rašelinu.
Dozvuk: A jo, fakt tam je, pozdraví, zaplaví pusu chvilku kouřem, ale zase se velmi rychle vypaří do průměrného dozvuku spíše drsnějšího stylu, takový ostrovní, pepřový, odplivne tabák a prohodí: "Proč do toho míchat kytičky?!"
Shrnutí: Vzorky už docházejí a poslední krabička jak vidno skrývala Kilkerrany hned dva a navíc mi vyšly oba na dnešek (vlastně dnes už je podle času zítra), což je super, štěstí přeje nepřipraveným. Tenhle mi přijde hodně jiný než dřív ochutnávaný Bourbon Wood. Tam šlo o výraznou sladkost, do které se přimíchala rašelina. Tady to byla taková "ostrovní" drsná whisky s opět jenom mírně přimíchanou rašelinou, ale řekl bych snad ještě mírněji než v bourbonové verzi. A sherry zapracovalo bezpochyb ve vůni, tam je to asi o preferenci každého z nás, která verze je lepší. Nevím, no, trochu mi to trhá srdce, ale řeknu vám, že snad ta bourbonová verze byla zajímavější.

Autor: sandrider
Aroma: zvláštní vůně, taková nakyslá, trochu typickáho Campbelltownu tam asi je, ale jen málo, zatím nic moc
Chuť: citrusy, lehce nasládlá
Dozvuk: delší, opět citrusy, trocha pepře
Shrnutí: Tahle verze mě neoslovila, bourbon je mnohem lepší

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.