ZPĚT

Recenze:

Láhev: A.H. Riise Royal Danish Navy Rum 55%
Autor: Hunter
Aroma: Brutálně zvýrazněná vůně rozinek, medu, kávy, máty, čokolády, medovinové sladkosti. Silná, hutná, kořenitě hřejivá, výrazná (snad až přehnaně). Poprvé mi to přišlo až prvoplánovité, trochu směšné. To se špatně popisuje, to se musí zažít. V poznámkách se mi objevilo i "vulgární". Jenže zároveň (trochu paradoxně) voní dobře. S vodou josé objevil vůni žvýkaček Pedro a má pravdu.
Chuť: Chuť je velmi sladká, ale zároveň i hodně kávová, pikantní, mátová, rozinková. Je tu i perník, skořice, připálené rozinky z vánočky, poleva na perníku. Kořenitě hřejivá dochuť.
Shrnutí: Ochutnán společně s josém na naší společné nepravidelné degustaci a dál si pochutnávám doma. Shodně jsme ho zařadili oba na 2. místo z pěti ochutnaných. Tohle je hodně zajímavý, až kuriózní kousek z dánské díly A. H. Riise. Ve srovnání se Santos Dumont XO vychází Brazilec jako kultivovaný, harmonický a elegantní rum, A.H.Riise jako vytuněný hardcore drsňák. Je to, jako by nějaký šílený experimentátor a blender v jedné osobě na pomyslném eqalizéru vůní a chutí vyhnal složky sladkost, kávovost, kořenitost a alkohol na maximum. Určitě bych ho nedoporučil těm, co nemají sladké rumy rádi. I když i ta sladkost je pak jakoby maskována ostrostí alkoholu a těmi ostatními výraznými složkami. Ono to možná vypadá jako docela negativní zhodnocení, ale je na tom něco lákavého, prostě mě zaujal, ochutnávám často a překvapivě chutná i mé něžnější polovičce, to jsem s ohledem na sílu alkoholu nečekal. Jen ho tedy nejde vypít moc, jeden panák za večer bohatě stačí. Originalita se mu také upřít nedá. Za sebe ho doporučuju, ale s obezřetností a jen těm, co jsou na sladké, silné a zboostrované.
Body: 88

Láhev: A.H. Riise Royal Danish Navy Rum 55%
Autor: josé
Aroma: silné. sladké. cukrová vata. pražené mandle, kokos. perník. taky je tu taková zvláštní umělá složka vůně, která mi trochu vadí. exotické dřevo. (b.2/3)
Chuť: sladkost 3/3. silná, intenzivní. med. rozpuštěný pendrek, kořenitost. hřejivě větrová. káva. přezrálé třešně, připálená povidla, cherry cola. jahodová žvýkačka Pedro, což působí uměle (b.3/4)
Dozvuk: sladký. připálený karamel. zároveň dlouhý větrový s jahodovou stopou. (b.1/2)
Shrnutí: barvou hodně tmavý. po naředění ve vůni více jahod, umělá žvejka. v chuti sladký bez pikantnosti. za mě určitě neředit. celkově velmi originální projev - má svůj styl, hraje to na efekt. něco podobného jsem ještě jinde nepil. je pikantní, má grády, ač sladkostí bych ho zařadil do likérů. je do něj přidávané koření nebo není? každopádně víc než sklenku za večer bych nedal. za možnost ochutnání děkuji Hunterovi. (b.0/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.