ZPĚT

Recenze:

Láhev: Lagavulin 1994 Distillers Edition
Autor: Anonymous
WB   WOL
Aroma: mořské řasy, rašelina, vysířený sud od vína, medicínské podtóny, sladkohořká vůně chlebového těsta (s vodou: kůra borovice, lázeňské oplatky)
Chuť: olejnaté, středně plné, velmi příjemné v ústech
Dozvuk: opět spousta mořských řas, kouř, sherry vykukuje zpoza popelnatého hávu, mokrá antuka, podzimní les, nesmírně dlouhý
Shrnutí: Nádherná vůně, která ale není tak vyvážená jako u Distillers edice Taliskeru, tady je více do rašelino/řasového hávu, méně sladká. Tělo je naopak ještě příjemnější, krásně se převaluje po jazyku. Závěr je extradlouhý a nabízí spoustu podtónů opět do více kouřového stylu. Jakkoliv se to zdá překvapivé, tento ročník mi přijde méně sladký než tradiční 16leté plnění, ikdyž by tomu mělo být naopak. Přijde mi jako taková jeho temnější verze, do bouřky, do deště, do noci, do nebezpečí.
Body: 91

Autor: Lakus
Aroma: Rašelina, ovoce, hořká čokoláda.
Chuť: Smetanové, hladí v ústech. Mám pocit, jako by chladila, přestože rozhodně vychlazená není. Trošičku dřevité.
Dozvuk: Rašelina, kůra, jehličí.
Shrnutí: Pro mě překvapivě absence mořských řas a slanosti, přesto však opět povedený Lagavulin. Na jazyku i na patře hodně příjemná whisky, i když možná až příliš nenápadná, která svou sílu vyjevuje až v dozvuku. Ten je však intenzivní jen krátce, pak postupně odeznívá a nechává v ústech příjemnou rašelinovou sladkost.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Rašelina, co si budeme povídat. Nasmrádle hliněná, s umírněnou intenzitou. Nějaká sůl tam je, ale to až potom, co si přečtu, že je to Lagavulin. U vůně je to divný popis, ale spíš je sladká než slaná.
Chuť: Ostře zaštipuje, pikantní, snad to ani není obsahem alkoholu, jako prostě jejím stylem (tak už vím, že má 43%, takže alkoholem to opravdu není). Ať už vám to vyhovuje či ne, nepochybně nenudí.
Dozvuk: Nasládle rašelinný. Takový spíš utlumený (i když samozřejmě rašelinu cítím ještě dlouho. Dlouho však neznamená hodně).
Shrnutí: Moc dobrá whisky. Však je to Islay, však je to Lagavulin, co bychom čekali. Klasický Lagavulin si pamatuju o poznání slanější, což je plus pro DE. Chuť bych hodnotil průměrně, aroma i dozvuk jsou velmi dobré.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.