ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tomatin 18 yo
Autor: Botana
Aroma: Sherry, arašídy, čokoládový perník s ovocnou náplní, starý masivní nábytek politý leštěnkou, trocha medu.
Chuť: Ostrá, tipoval bych víc než 46%, když to není tím alkoholem, zkouším najít co to tam je sakra tak ostrého, ale na nic nepřicházím, je tam dřevo, lehce olejnaté, ale hned to přechází v suchou ostrost.
Dozvuk: Dlouhý, ostrý, suchý, dřevo.
Shrnutí: Není špatná, ale musel jsem mít na ní náladu. Za ty peníze ji spíše nedoporučuju, není na ní nic zvláštího.

Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Trochu zatuchlé sherry, vřes, citrusy, fermež, medový perník.
Chuť: Ostřejší, med, sherry, pomeranče, dřevo, vlašáky, pepř.
Dozvuk: Sušší a dřevitý. Pozvolna doznívají oříšky a občas se vynoří hořká čokoláda.
Shrnutí: Typoval bych něco mladšího, chybí jí nějaké zakulacení a ohlazení hran. Ale přijde mi zapamatovatelná a toho si cením. Zpočátku nic moc ale za jeden velký vzorek jsem se k ní docela příjemně propil.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazově "neutrální" whisky s časem přechází do lesa, jehličí, trochu citrusy, naskakuje mi taky nějaký plísňový sýr, nevím proč. Jemná, klidná, průměrná. Po dlouhé době sládne do medu.
Chuť: Docela agresivní a nemám pocit, že by to bylo silou alkoholu, spíš je sama o sobě taková ostrá, pepřová, dost dřevitá, kontrastuje to s vůní.
Dozvuk: Není krátký, ale je takový trochu nijaký. Hořké to není, ale hodně obyčejně dřevnaté, bez něčeho zábavnějšího.
Shrnutí: Dobrá whisky na běžné popíjení, takhle třeba do křesla ke knížce, jestli ještě někdo umíte číst.

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá vanilková dřevitost s lehkou sherry ovocností. maličko nakyslé, černý rybíz. suché vlašské ořechy. blendové (b.1/3)
Chuť: svíravá vysychající dřevitost až nahořklost. ořechy. velmi pikantní - chilli. hřeje. (b.1/4)
Dozvuk: vysychá, dřevo ustupuje, sládne. hřebíček. čokoláda, větrový. (b.1/2)
Shrnutí: při slepém testu s Glenfarclas 18 se mi tato líbila o fous méně. hodně pikantní. při pohledu na číslovku 18 překvapení. tipoval jsem nějaký blend. nějak jsme si nesedli. i tak děkuji Botanovi za vzorek ze 3.HKdegu (b.0/1)
Body: 3

Autor: joy
WB
Aroma: svěží vinná vůně, sherry, kakao, vřes a jablečné slupky
Chuť: sladká a medová, pak ostrost dubu, pomeranče a slad
Dozvuk: sladký, svěží, suchý a dlouhý
Shrnutí: Já jsem s ní byl narozdíl od admina docela dost spokojený. Sice to není žádná super výrazná, ale mě chutnala

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.