ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfiddich 12 yo Caoran Reserve
Autor: Hunter
Aroma: nasládlá se špetkou kouře, vanilka, krásná, ale nepatrně rušivě vystupuje alkohol.I tak nadprůměrná.Minimálně na úrovni 14y Rich Oak, možná i o něco lepší.
Chuť: Ve stínu své výrazné vůně, slad, nasládlost přechází v konci do hořkosti, dokončení tuto whisky celkem sráží.
Body: 81

Autor: Nethar
Aroma: Vůně v podstatě klasická jako známe u Glenfiddichu. Po tom, co jsem zkoušel 18y a Rich Oak, můžu říci, že právě Caoran mi nejvíce připomíná moji oblíbenou a dávno vypitou 15y Solera Reserve. Příjemná sladká vůně, velké množství medu, snad i typická solerovská čokoláda, nahnilé měkké ovoce (hrušky, jablkový kompot), cukr, marcipán, velmi velmi nenápadně zakouřené a trochu opepřené.
Chuť: Po napití ovšem proměna jako mávnutím kouzelného proutku. Opět ta speysidovská sladkost a ovocná vůně, blablabla, ale zároveň tu máme rašelinu. Ani ne tak velký kouřový příděl, jako spíše dezinfekce. Zase si nepředstavujte Laphroaig, ale je to prostě porce jódu u Glenfiddichu nečekaná. Protože u na aroma sladkých a voňavých whisek mám většinou problém s pozdější přeslazenou hořkostí v ústech, tohle je krásné osvěžení.
Dozvuk: Závěr nejprve kouřový, trochu pepřový či jinak kořeněný, potom se objeví trochu těch kytiček. Nijak moc dlouhý.

Autor: Radek
Aroma: Lehounkej kouř a trochu trávy... jo, tady už věřím že jde o Glenfiddich.
Chuť: Náznak sherry, ale není to takovej masakr jako u DE... dokonce citrón.
Shrnutí: S Glenfiddich to je u mě těžký, jejich základní 12yo mě opravdu nechutná, tahle je dobrá, ale těsně před tím než by mě začala opravdu bavit tak se přestane snažit... trochu mi připomíná Tomintoul Peaty Tang.
Body: 83

Autor: Shargard
Aroma: bez vody: svěží, zprvu nakyslá a trochu pichlavá ovocná vůně, kterou pak střídájí ořechy, stromová kůra a velmi jemný nádech sherry

s vodou: lehce zesládne, kůra se schová aby se ukázaly broskve-meruňky? (ne úplně zralé)
Chuť: bez vody: jemná, opět kyselejší (angrešt), kdesi vdáli náznak kouře a slabá hořkost, která se drží v přijatelné mezi

s vodou: Voda spíš uškodí. Kyselost a hořkost přidají na intenzite. Vodičku neeeee
Dozvuk: Kupodivu sladší - hruška, kořenitý, lehce alkoholový a nahořklý, středně dlouhý
Shrnutí: Dobře pitelné a velmi příjemné pití. Ani mírná nahořklost nevadila, protože neměla dlouhého trvání. Na druhou stranu velmi snadno zapomenutelná- pro mě, ale znovu zdůrazňuji příjemné každodenní pití.

Autor: Žiži
Aroma: ovoce, kouřová s trochou rašeliny (zvlášť po naředění), trochu sladká
Chuť: trocha rašeliny a kouře, sladká, špetka koření, lehce mi připomíná zavařené okurky
Dozvuk: středně dlouhý, mírně ovocný, kouřový s trochou rašeliny
Shrnutí: povedená Glenfiddich, ovocná s trochou kouře a rašeliny, ředění je zbytečné
Body: 80

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.