ZPĚT

Recenze:

Láhev: Redbreast 21 yo
Autor: Marvin
WB
Aroma: Přijemné, hrozinky, zralé bílé broskve, po čase sladkokyselé.
Chuť: Méně sladká než slibuje vůně, zpočátku uzavřená, mátová čokoláda, lehce ořechy, pak sušené ovoce.
Dozvuk: Máta, hořkost dřeva, kovovost pot still whiskey, na konci se vrátí ovoce - meruňky? Konec dlouhý, vrstevnatý.
Shrnutí: Není to láska na první napití, je zde i menší vliv sherry (část zrála jen v sudech po bourbounu), nepoddajná, ale zajímavá s velmi vrstevnatým závěrem (neumím to lépe popsat).

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Mám mezi slepými vzorky nějakou Ameriku? Asi ne, i když tohle tak skoro voní. Vanilka, hodně medu. Hodně sladké, spíš uměle než nějak ovocně.
Chuť: Dřevitě umělohmotná nahořklost.
Dozvuk: Pepřová, sladce navoněná. Není to marné, i když to není můj oblíbený styl. Dlouhý.
Shrnutí: Tak ne Amerika, ale Irsko. Objektivně vzato dobrá whisky, to jako jo, ale já tyhle navoněné kousky moc nemusím.

Autor: xenopus
Aroma: Hodně pěkné, kulaté, škoda lehké alkoholové štiplavosti. Hladká olejnatost přepuštěného másla, karamelky, květinový parfém. Po vyvanutí se objevují spíš rumové tóny - ananas, citronová kůra, kůže.
Chuť: Hladší, harmonická, docela výrazná. Obilí, meruňková povidla, troška opáleného sudu.
Dozvuk: Sladší a sládnoucí, ale pořád i výrazně kořenitá. Pěkné odcházení.
Shrnutí: Vyrovnaná příjemná whiskey, u níž nemám potřebu se pitvat v detailech, stačí mi ji jen tak pít. A je to pití ve - na irské poměry - velkém stylu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.