ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mount Gay Rum - Extra Old
Autor: Hunter
Aroma: Kávový likér, jako by na mě vykoukla Kahlúa, ale jen s částí své sladkosti, tady jí je špetka.
Chuť: Dřevitost, kořenitost, charakterem spíš do whisky než do rumu.Trochu v chuti zklamal.

Dochuť krátká, dřevitá.
Shrnutí: Oproti Pampero je Gay rozhodně méně rumový, Pampero je sladší, vyzrálejší a lahodnější.

Za dochuť a celkový charakter se přikloňuji k nižší známce a zaokrouhluju směrem dolů.
Body: 83

Autor: Kobalt
Aroma: Jen trochu sladká, sušší ale hutná. Karamel, lehce koření a trocha sušeného ovoce.
Chuť: Tmavý karamel, kořeněná, suchá a dřevitá svíravost. Ostrá a pikantní, lehce hořkost.
Dozvuk: Hořká čokoláda a suché dřevo, hořkost.
Shrnutí: Nějak nezaujal a bohužel ta hořkost...

Autor: Kobalt
Aroma: Příjemná a jemná, dřevo, hořká čokoláda, sladké koření, marcipán.
Chuť: Sušší, dřevitý a pikantní, s trochou čokolády a ovoce.
Dozvuk: Hořká čokoláda a suché dřevo, intenzivní suché kakao.
Shrnutí: Příjemný a vyvážený rum. Dřevito-čokoládový a celkově nadprůměrný.

Autor: josé
Aroma: nasládlé, medové. banány, kokos, vanilka, kakao (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, hlavně dřevitý a to až štiplavě a svíravě. spíše sušší a kořenitý s trochou lihovosti. naštěstí bez hořkosti.(b.2/4)
Dozvuk: suchý. dřevo, švestkové pecky (b.1/2)
Shrnutí: podle vůně jsem v chuti čekal něco trochu jiného. ve vůni se mi vybavila podobnost s barbadoským extra old od Plantation (b.0/1)
Body: 5

Autor: tornado
Aroma: Příjemně hutné. Zlehka připálené těsto, rozinky, tmavá čokoláda, špetka vanilky a marcipánu. Po odstání nacházím ještě nepatrný náznak banánů.
Chuť: Příjemná, lehká, trochu nasládlá. Rozinky, náznak zelené třtiny, smetana.
Dozvuk: Višně, třešňový kompot, po chvilce rozinky a trochu tmavé čokolády. V úplném konci višně v čokoládě.
Shrnutí: Docela se mi líbí. Lahev si doma dokážu představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.