ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bushmills 21 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Mon Cheri, plná exotického ovoce, celkově velmi plná a velmi příjemná. Stopy přezrálého jablka, rozinek a skořice.

Chuť: Jemná, plná, ale zároveň je těžká i svěží. Čokoládově ovocná. Připomíná želé v čokoládě. A jednu bonboniéru, kterou si z dětských let nemůžu vybavit.

Dozvuk: Holandské kakao a hořká čokoláda spolu se exotickém ovocem a stopami pomerančové kůry, které zde projeví i svou lehkou hořkost, která je snad jedinou tmavou stopou na genialitě tohoto nápoje.

Shrnutí: Krásně ovocná plná čokolády. Je to důkaz, že Irové whisky opravdu umí.

Body: 87

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Příjemná, sladká, svěží, ovoce, citrusy, pryskyřice.
Chuť: Silná, výrazná, sladká, ovoce, citrusy, sladké dřevo, ovocná trpkost, med.
Dozvuk: Silně ovocný, rybíz, sladké dřevo, med.
Shrnutí: Překvapivá a velmi příjemná, dost dobrá whisky, vlastně i více než dobrá.

Autor: Marvin
WB
Aroma: Výrazné, sladké, lákavé. Vanilka, bílá káva, sladká vařená jablka.
Chuť: Hladká, smetanová, malinová marmeláda.
Dozvuk: Opět smetana, ovoce, starší tmavý rum, hrozinky. Trochu hořkosti a borůvek. Dlouze doznívající.
Shrnutí: Oproti 21letému Redbreastu hned přístupná, s proměnlivým ovocem, hladká. Velmi dobrá whisky (míněno obecně bez nějakých -ey pro irskou jako takovou).

Autor: Pet
Aroma: Dřevo, červený rybíz, pražené ořechy, med, caffé latté, zelený hrášek.
Chuť: Mučenka, pražené ořechy, mango, máta, měděný kotlík, zralé hrozny. Zelený, bylinkový konec.

Autor: josé
WB
Aroma: moc příjemné. medové, pečené lískáče, amaretto. jemná vanilka, čokoláda, nasládlá ovocnost a špetka zelené petrželky. (b.2+/3)
Chuť: starší dřevo, kořenité, vanilka, švestkové pecky. lak, kompotované meruňky, čokoláda. sladká, hladká, sametová. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, čokoládový. hodně ostružiny a brusinky. příjemný. (b.1+/2)
Shrnutí: super. konečně dobrá irská. víc než dobrá. (b.0/1)

Autor: spyna
WB
Aroma: sladkost, vanilka, stopy ovocné marmelády, skoro až rumová vůně. Oproti Bushmills 16 je vůně taková vyrovnanější (ale Bushmills 16 mě baví víc)
Chuť: jemná, vyrovnaná, sladká chuť, po delším válení přichází i trocha marmeládovosti s dřevitostí (ale nikoli hořkou)
Dozvuk: delší, sladký, v začátku trochu kořenitě-ostrý dojezd, po něm zůstává sladkost s trochou dřeva a kávy, tenhle Bushmillskej dozvuk (obdobný má i 16ka) mě fakt baví
Shrnutí: přímé porovnání se 16kou. Oproti ní je vyrovnanější vyklidněnější a pro mě paradoxně asi méně zábavná. Rozhodně ztrácí něco na vůni, kde se mi vliv porského opravu líbí (asi i proto, že mám portské opravdu rád). V chuti je 21 opět vyrovnanější, ale tím i jednodušší. Lehce získává v dozvuku, který mi přišel na první pití malinko delší a výraznější. V přechutnávce již bez konkurenta potvrzuje, že je to pěkně zakulacená vyrovnaná whisky s dozvukem, který mě opravdu moc baví. Celou lahví bych určitě nepohrdnul.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.