ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arran Amarone Cask Finish
Autor: Duthoron
Aroma: Jako sladké víno, ale ne moc výrazné.
Chuť: Čerstvĕ ovocná a sladká, přechází do intenzivního pepře.
Dozvuk: Dlouhý pepřový, výrazný.
Shrnutí: Dobrá whisky a chuťovĕ nápaditá a zajímavá, rád znova ochutnám. Z finišovaných Arranů mi ale líp sedĕl Port Cask Finish, u kterho uvažuji o koupi celé lahve.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je trochu plochá, uzavřená, není příliš výrazná. Ale i tak se v aroma dá najít pár zajímavých a neotřelých vůní. Pomerančová kůra, jahody, grappa (italská pálenka z matolin, což jsou zjednodušeně řečeno přepálené zbytky slupek a jadérek po vylisování vinných hroznů), jemně kořenitá.
Chuť: V chuti už je projev o poznání bohatší. Jahodový jogurt, růžové víno, ovoce, grappa, čokoláda, alkohol, švestkové pecky. Chuť je nasládlá a nečekaně nejde do suchosti ani v dochuti.
Shrnutí: Originalita této whisky opravdu nechybí, dají se v ní najít velmi netypické vůně i chutě, za vzorek opět díky zykimu.
Body: 84

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Sladkost s jemnou nakyslostí. Vypadá to slibně.
Chuť: Mírně sladká se znatelnou stopou hořkosti.
Dozvuk: Středně dlouhý, hřejivý, mírně nepříjemný.
Shrnutí: Lehké zklamání, obzvláště pak ve srovnání s Pineau Finish. Vzorkoval opět zyki - děkuji.

Autor: Radek
WB
Aroma: Červená rtěnka (ale je možný že mě ovlivňuje barva téhle whisky), s mírnými závany zelené.
Chuť: Suché, uzavřené s náznaky červeného vína.... ale určitě chutná lépe než to víno.
Dozvuk: Po červeném víně, hodně tříslovin.
Shrnutí: Určitě zajímavá whisky a v portfoliu Arranu si své místo zaslouží, ale já mám jiné favotrity.
Body: 82

Autor: buddha.ps
Aroma: kvetinky, hrozienka, tropické ovocie
Chuť: nasladlá po brandy, veľmi rýchlo začne štípať
Dozvuk: dosť dlhý, sladký po prezretom ovocí, trochu kávy
Shrnutí: farba ružového vína, chuť brandy, dozvuk kávy. Nakročená všetkými smermi, chýba však nejaký výraznejší charakter. Ale stále je to veľmi dobrý kúsok a rozhodne stojí za ochutnanie.

Autor: hawks86
WB
Aroma: Sladká vůně lehkého vína a také vínovice.Je poznat silnější % alkoholu
Chuť: Pepřovitě hořké, grep, pomeranč, hořkost už začíná být lehce nepříjemná
Dozvuk: Dlouhý,hromada grepů,ach ta hořkost
Shrnutí: Trošku zklamání, čekal jsem trochu lepší výsledek.

Autor: joy
WB
Aroma: zasmrádlost (zemědělská usedlost či jak to popsat, prostě taková ostrovní nezaměnitelná vůně), sladkost, olivy (či něco takového, nevím, zda mě zyki neovlivnil, když jsem kdysi četl recenzi), ovoce, koření, hrozinky, pomeranč
Chuť: sladká, ovoce, hrozinky, pomeranč a růžové víno
Dozvuk: sladký kořeněný, pepřový, suchý a kyselkavý
Shrnutí: Pro mě moc zajímavá a chutná whisky. Posléze jsem chutnal i Arran Port cask, ale tahle mě zaujala více. Možná také proto, že jsem whisky finišovaných po portském měl poslední dobou docela dost a asi jsem se jich "přepil". Asi si pořídím láhev

Autor: zombice
WB
Aroma: Hezká, sladce květinová (jak kdyby evokovala růže, dle barvy :-))
Chuť: Na 50% hezky jemná, ovocná, celkově dobrá.
Dozvuk: Příjený, středně dlouhý, asi to ovoce.

Autor: zyki
WB
Aroma: zralý pomeranč, taková jako vánoční pomerančová vůně, brusinky, jahodový kompot, nad tím lehký závan mořského vzduchu
Chuť: jahodový kompot s pepřem, lehce černé olivy, celkově působí hřejivým dojmem
Dozvuk: převládá grep, do něj pronikají náznaky jahodového kompotu a černé olivy
Shrnutí: jsem nadšen, časem určitě ochutnám nějaký další finišovaný Arran

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.