ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ancient Ancient Age 10 stars
Autor: Króča
WB
Aroma: jablečný štrůdl s trochou kokosu, leštěný nábytek, vanilka, včelí vosk
Chuť: kořeněná sladkost bourbonu doplněná trochou dřeva a lehkou mastnotou
Dozvuk: vrací se kořeněný štrůdl, dále mléčná čoko a kousek opáleného dřeva..opět laděný spíše do sladka
Shrnutí: jemný klasický bourbon se vším všudy.. pro bourbony "typická nakyslost" je zde velmi utlumena ku prospěchu sladkosti. po prvním přechutnání působil poněkud ploše/jednoduše, ale postupem času odhaluji jeho bohatou, byť jednoduchou, krásu.. při prvním ochutnání jsem si udělal poznámku, že tohle by mohl snést i leckterý "odpůrce" bourbonů..poměr cena/výkon velmi solidní - koupeno v DIOSu za necelé 400,-Kč..trošku zamrzí plastové šroubovací víčko místo korku
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: No jo, však to by nebyl Króča, aby mi jako vzorek nepodstrčil bourbon :-D Teda aspoň mi cosi říká, že by to snad mohl být bourbon :-D Klasická vanilková vůně se totiž nezapře. Ale není to nijak extrémní, takže nejsem přehlcen umělotinou, jde to, jak stárnu, tak už nejsem takový zapřísáhlý bojovník proti kukuřici, jako jsem býval ;-) Trochu medu z lučních květin a mně to snad i voní ;-)
Chuť: Tady je hodně (c)hladivý až řídký, bude se pohybovat kolem 40 procent. Umírněná bourbonovitost, absolutně bez nahořklé voňavkovitosti obvykle u bourbonů zabíjející můj jazyk.
Dozvuk: Středně dlouhý, bourbonovitý, ne tak přesvědčivý jako aroma samotné. Ale přibývají tam zase nějaké pomeranče nebo něco takového. Už to docela jde do té umělosti, co nemusím.
Shrnutí: Asi nepřekvapí, že flašku tohohle pití k životu nepotřebuju, ale dalo se to vydržet, i mi s tím vlastně Króča vyloudil jeden dlouhý několikaminutový úsměv na tváři, takže jsem velmi spokojen, protože od toho tu whisk(e)y přece pijeme! Díky!

Autor: zyki
Aroma: ovocnější bourbonovitost, převažuje meruňka
Chuť: sladká, přidává se vosková mastnota, časem nasládlé koření
Dozvuk: meruňkové furé (kdysi jsem takový bonbón jedl)
Shrnutí: příjemný, lehčí bourbon, na kterém jsem si docela pochutnal, není asi desetiletý, ale to mu neubírá na kvalitě

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.