ZPĚT

Recenze:

Láhev: Buchanan's 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Ovocně květinová, s citrusovou dominancí. Trocha laku, jak už to u těchto starých plnění bývá zvykem, a je tam ještě jedna zvláštní složka, která vzdáleně připomíná vliv sherry, ale je to těžko popsatelné aroma, je to snad sherry zabalené v cukrové vatě. V odborné literatuře se ale píše, že u Buchananů sherry sudy preferují u většiny svých plnění, takže se moje čichové buňky snad nepletou. Každopádně ale voní výborně, na blend přímo skvěle!
Chuť: Lak, ořechy a citrusy. Travnatá, svěží. Tělo je relativně tenčí, ale zase mi přijde celkem olejnaté, a nezapomínejme, že jsme u blendu, takže ve své kategorii velmi slušné. Dochuť pak překvapivě parádní, citrusová, mírně slaná, dřevitě suchá.
Shrnutí: Jsem velmi spokojen s nákupem, navíc v době, kdy se plnila, mi asi byly teprve dva roky, to jsem s whisky teprve začínal, takže to má i nádech něčeho nezapomenutelného. :-) Ale vážně, je to skvělý retro blend, jsem z něj nadšený a zaokrouhluju směrem nahoru.
Body: 85

Autor: Nethar
Aroma: Pěkná nasládlost, čerstvé buchty, štrůdl, trochu umělohmotnější, v tomhle případě to ale není zlo, těžko to popsat, takové nějaké cocacolové lízátko, marshmallow, plus drobek mírné dřevité zatuchlosti, která tomu jenom přidá na kouzelnosti. Nepoužiju tradiční obrat "ač je to blend" a konstatuji, že prostě voní dobře :-)
Chuť: Nenadchne, neurazí, oproti vysoké laťce vůně je to krok dolů, ale prostě "je v pohodě". Možno do sebe klopit bez starostí.
Dozvuk: Zase trochu koly, kávy, hořkosladký, středně dlouhý až krátký, trochu takový vodnatý, což jedním dechem znamená vysokou pitelnost.
Shrnutí: Oproti hodně dnešním blendům vynikající vůně. Oproti hodně dnešním blendům nešpatná chuť a dozvuk. Díky za vzorek Hunterovi, je fakt dobrá "na to, že je to blend" :-D

Autor: zombice
Aroma: trochu zatuchlá, nábytek, ale i povidla, trochu zatuchlejší sušší sherry
Chuť: řidší, ale docela intenzivní napoprvé, příjemné dřevo, lehce ohořelé, špetka koření
Dozvuk: kromě dřeva i kakaový náznak, pak více toho ohořelého, ořechy
Shrnutí: Jako na blend hodně zajímavý, po delší době nepití, bych to asi ani netipnul. Trochu připomíná i starší plnění VAT69 nebo jiných starých blendů ze 70-80. let. Za vzorek díky Hunterovi.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.