ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tomintoul Peaty Tang
Autor: Hunter
Aroma: První přičichnutí a….žádný drsný příval kouře a rašeliny se nekoná, pátrám v paměti, tuhle vůni jako bych už znal, a po chvilce mám jasno, vždyť přesně tohle cítím v červeném Walkerovi! Ještě si to ověřuji nalitím frťana Walkera a je to opravdu tak. Ke cti Tomintoulu je však nutno dodat, že k typické vůni tohoto blendu přidává něco navíc, a to určitý lehounký kouřový nádech, ale opravdu nic omračujícího, ale také nic komplikovaného, ve vůni najdete i měď a mokré seno, slad.
Chuť: Nejvýstižnější by asi bylo napsat že jde o takový řídký odvárek Laphroaigu, bez těžkosti a olejnatosti, bohužel taky bez oné bohaté plnosti, kterou mám tak rád. V chuti docela plochá, ale ne špatná. Přirovnal bych ji k lepší blended, single malt bych snad ve slepém testu dle chuti ani nehádal. Moc nechápu, proč je v Dufftownském e-shopu vedena jako heavy peated, tedy těžce rašelinná whisky, myslím, že kategorie o dvě třídy níž, tedy označení light peated by bylo výstižnější. Ale třeba je to jen můj dojem. Dokončení je středně dlouhé.
Shrnutí: Je to zajímavá whisky, pokud k ní budete přistupovat jako k lehce rašelinné, může vás třeba oslovit, a to nejen svou cenou. Já lehce zklamán byl, ale to spíše z důvodu očekávání většího „čoudu“ a její poměrně tenkou chutí.Zakoupil jsem za lidových 610,- u Maneo.cz.
Body: 77

Autor: Króča
Aroma: První přičichnutí a….žádný drsný příval kouře a rašeliny se nekoná, pátrám v paměti, tuhle vůni jako bych už znal, a po chvilce mám jasno, vždyť přesně tohle cítím v BALLANTINES FINEST (s dovolením jsem si musel vypůjčit tuto větu od Huntera ;) a jen DROBNĚ poupravit.. nemám však Ballantinku ani Walkera k přímému srovnání).. dále vlhký sklep a více medicíny než rašeliny, také jakási kyselost
Chuť: směs čerstvě pražených a ještě teplých ořechů v kombinaci karamel(více) a sůl(méně), přívětivé dřevo, kdy medicína a rašelina se drží spíš v pozadí a vše jen tzak lehce podkreslují..
Dozvuk: výraznější návrat k medicinální rašelině, jakási chladivost a snad taky kávový krém do dortů doprovázený opět kyselejším dřevem
Shrnutí: možná zajímavá ale opravdu jednoduchá whisky.. Na nose je to pro mě Ballantinka v plnější a sametovější formě, kdy navíc vykukuje kyselost, což mi u této whisky vyznívá jako projev "mládí".. na jazyku je oproti tomu příJEMNĚ kulatá a možná více sladká než bych potřeboval..

Autor: Nethar
Aroma: jemný rašelinový opar, sladce působící, velice jednoduchý, ale kupodivu právě pro to příjemný, i když na hraně propasti nazývající se nudnost
Chuť: milý a hladivý (obrovské plus), sladký, po čase dezinfekční, není hořký ani štiplavý, je moc hodný. Nijak zvláštní, ale opět mi to příjde jako "v jednoduchosti je síla"
Dozvuk: krátký, opět sladce rašelinný, trochu hořkých karamel, škoda, už to chtělo něčím obzvláštnit, zůstávající pocit olejovitosti jako klad nepočítám
Shrnutí: sladký Laphroaig ztlumený na polovinu, přesto dobrá rašelinná whisky, hodně jednoduchá, záleží, jestli vám to vyhovuje nebo ne

Autor: Radek
Aroma: kouř a zelená tráva
Chuť: jemnější sladká tráva, spearmint
Dozvuk: nemohu si pomoct, ale trochu jako zubní pasta
Shrnutí: no... tohle mě teda nijak nezaujalo

Autor: zyki
Aroma: lehčí kouř, sladkokyselá ovocnost, kmín
Chuť: neurčitá nasládlost, nakyslý kouř (?hořící bramborová nať)
Dozvuk: kratší, trochu sladkosti, stopa kouře
Shrnutí: není to špatné, docela zajímavé, ale celkově příliš lehký dojem, láhev pořizovat nebudu

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.