ZPĚT

Recenze:

Láhev: Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish Fine Champagne Cognac
Autor: Hunter
Aroma: Přímo jsem srovnával s Araratem 6y Ani. Oproti Araratu je Remy Martin od první chvíle pozadu, vůně je uzavřená a nevýrazná. Je potřeba více hledat ve skle, pak se objeví

těžce ovocná, rozinková, až květinová vůně.
Chuť: Chuť dřevitě ovocná, rozinky, kořenitost, v dochuti pak suchá, je tam znát chuť přepálených hroznů, maličko máty, v dochuti pak dost dřevitá a bohužel nahořklá.
Shrnutí: Francie, V.S.O.P., ale žádné velké pochutnání se nekonalo. Ararat 6y Ani je živější, bohatší a zajímavější v chuti i ve vůni, a ke všemu je i levnější. Jasná výhra Arménie.

Děkuji Millemu, že mi dovezl vzorek.
Body: 82

Láhev: Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish Fine Champagne Cognac
Autor: Torrez
Aroma: Kořenitost, dřevité, jemná sladkost. Hroznový cukr, hodně jemně květiny nebo ovoce. Kyselá zelená jablka.
Chuť: Jemně karamel, lehká kořenitost, sušší, hořké na hraně, hodně dřevité. Jablka, med. Později méně dřevité a více ovocné, bonbónová sladkost. Dozvuk nízké intenzity, ale dlouhého trvání. Jde do sladka a ovocnosti (víno).
Shrnutí: Nejprve mi vadila silná dřevitost a to dost. Ty starý zmáchaný sudy byly znát :) . Ale pak přešel do ovocna, lehké nakyslosti a nakonec je celkem příjemný. S koňaky pokračuji 8-) .

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.