ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie Madeira finish - old label
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je prostě famózní, plná medu, lískových ořechů, místy až kůže, přezrálé fíky a datle, perník, mandle. Tohle je prostě k sežrání, mohl bych k ní čichat znovu a znovu, užívám si tu vůni, pro mě je úplně opojná.
Chuť: Suchá, ostrá, kořenitá, peprná. Suchost se stává ještě sušší, tak nějak pouštně vyprahlá, peprná s hořkočokoládovým suchým dozvukem.
Shrnutí: Na whiskyfestivalu jsem měl v té nepřeberné nabídce šťastnou ruku při výběru tohoto vzorku. Měl jsem plnění maličko jiné, z litrové lahve. Pro mě nejlepší Glenmorangie, co jsem zatím chutnal , Originál jsem hodnotil 75b, 10y 79b a Quinta Ruban 81b, takže je to v rámci této palírny výrazný skok kupředu.
Body: 87

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Jemné aroma obchodu s umělou kožešinou, trochu ořechy a mírně i pouťové sladkosti.
Chuť: Hořkost přejede přes jazyk a hned zmizí (navrátí se v plné formě na počátku dozvuku - ale o tom později), objeví se motiv tabáku a končí to jemnou ovocnou příchutí.... kiwi?
Dozvuk: Co se dostaví na začátku jsme si již řekli, ale konec je veskrze příjemnej.
Shrnutí: Hodně dobrá whisky, u níž si velmi dobře dokázali poradit s vrozenou hořkostí Glenmorangie.
Body: 85

Autor: Shargard
Aroma: jako první se vline vůně madeiry - sladší hroznovitá, velmi příjemná vůně, kořeněnost, medový dortík, tráva, citrusy, lehce dub
Chuť: první ze všeho medová sladkost, oříšky, pomeranč, lehká slanost, tmavá čokoláda, lehce připálená karamelka, celé je to v jemné až máslové textuře - tohle prostě miluju
Dozvuk: hřejivý, krátký,zprvu sladký, malinko sušší, oříškový, opět lehce slaný - typický prvek u Glenmorangie, hořká čokoláda s rozinkama, jemně dubový
Shrnutí: Neznám nic lepšího, kromě jedný věci, než když otvírám novou lahev a prvně nalévám do skleničky doušek whisky. To je zvuk. Bože. Nevím jestli to má někdo stejně, ale tohle prostě zbožňuju. Když ochutnávám tuhle značku vždycky se mi dostane parádního zážitku z komplexnosti Glenmorangie a nejinak tomu bylo tady. Zatím jsem neměl možnost ochutnat novější plnění, ale tohle je skvělé. Krátký dozvuk je zde špíš k dobru, protože se musíte napít znovu a znovu. A umíte si představit kdybych čekal 5-10 min. Nemyslitelné . Na whiskybase jsem ji ohodnotil 85, ale jak ji stále ochutnávám musel jsem přidat. Je to jedna z těch whisky, které se nemůžete nabažit. Do tohohle skvostu rozhodně vodu nepřidávat!
Body: 88

Autor: Žiži
WB   WOL
Aroma: sušené ovoce, marmeláda, oříšky, trocha koření, mírně nasládlá až suchá
Chuť: ovoce, citrusové tóny, koření, suchá
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, citrusy, dřevitý, kořeněný, suchý
Shrnutí: pro mě asi nejlepší Glenmorangie Wood Finish ze staršího plnění (sherry, madeira, port, burgundy), po naředění je mírně sladší a méně kořeněná
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.