ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Scotia 18 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je hřejivá, kořenitá, s přezrálým ovocem, sladová a jde až do bonbónů.
Chuť: Kořenitá, dřevitá, hřejivá, hodně suchá, štiplavá. Postupně vysychá ještě víc, s připáleně nahořklým dokončením.
Shrnutí: Toto byl můj první panák letošního Whiskyfestivalu a vlastně i první setkání s Glen Scotií. Ač jsem zaslechl nejednu kritiku designu nové řady lahví Glen Scotia,

mě naopak zaujal, je svůj, jiný a opravdu se mi líbí. Tato osmnáctka dozrávala v sudu po bourbonu. Vůně byla povedená, v chuti si mě bohužel tolik nezískala. Na rozjezd to ale nebyl špatný vzorek.

Ohlasy na 16y jsou tu hodně slušné, tak třeba někdy příště ochutnám i ji.
Body: 83

Autor: Marvin
Aroma: Kyselé bonbóny, čerstvý salát.
Chuť: Výraznější kouř, sladkokyselá, cornflakes.
Dozvuk: Sušší střední konec, trochu štiplavý.
Shrnutí: 16letá mi přišla harmoničtější. Měl jsem je na WF těsně za sebou.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: jemná, trochu nasládlá, kouř snad ani nechytám, trochu si zde připadám jako nad Highland Parkem
Chuť: tady už se rašelinka objevuje, hezky pomalu
Dozvuk: ani jsem si nic nepoznamenal, takže žádný nečekaný zázrak
Shrnutí: U šestnáctky jsem si poznamenal, že je to pochoutka. Osmnáctka mě ani nenaštvala, ani neoslnila, takže bych spíše při nakupování dva roky ubral.

Autor: Radek
WB
Aroma: Závany rašeliny nad ošatkou zeleného jetele.
Chuť: Mírně nahořklý pepermint který postupně ztrácí hořkost, takže když se dostaví dozvuk už to jde.
Dozvuk: Matná vzpomínka na cosi hořkého, nakyslý.
Shrnutí: Kdepak, design hezkej ale chuťově mě teda vůbec neoslovila.
Body: 79

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.