ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Jura Turas-Mara
Autor: Duthoron
Aroma: Sladké hruškové křížaly, a trochu jurovské tvarohovitosti.
Chuť: Lékořicový bombón (ten v cukrové polevĕ), slabĕ rašelina.
Dozvuk: Nevýrazný.
Shrnutí: Moc mĕ nezaujala, Superstition mi chutná víc, kdybych mĕl známkovat tak za 3.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Aroma jódovo-tvarůžkové, nasládlé, trochu bonbónové (Bari mandle).
Chuť: Olejnatá, štiplavá, poněkud jednodušší chuť, trochu nasládle parfémová, bohužel v dochuti nahořklá.
Shrnutí: Litrovka za slušnou cenu v Travel Free a podobných obchodech si jistě své příznivce najde, mě až tak moc neokouzlila, ale i tak jsem ji rád zkusil a děkuji Króčovi za panáka, který jsme měli jako digestiv po jeho excelentním guláši. Tahle Jura tak zůstala v mých vzpomínkách ve stínu pivního guláše, kterého jsem spořádal hned 2 talíře. :mrgreen:
Body: 82

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ovoce, stopy suchého rumu jamajského stylu, dřevo, pomerančová marmeláda a sušené ovoce.
Chuť: Sladká, trochu řídká, med, a pomerančová marmeláda. Je zbytečně dřevitá a nahořklá.
Dozvuk: Dozvuk je z kratších je kořeněný a nahořklý s tóny dubového dřeva.
Shrnutí: Pokud máte s whisky od palírny Isle of Jura zkušenosti. Tak vám asi přijde jako takový průměr všech lahví. Není to špatná whisky, ale pokud si někdy budu kupovat něco od Isle of Jura, tak to bude šestnáctileté plnění. Je plnější a zábavnější.
Body: 80

Autor: Króča
Aroma: Sladké..směs marcipánu a sušeného ovoce..potěší ovšem nenadchne
Chuť: Spíše dřevěnná a sladká s trochou koření..nikoliv však komplexní..
Dozvuk: Kořenější, mírně rašelinný a krátký..celkově příjemný
Shrnutí: Plochá přesto jednoduše pitelná whisky.. po další láhvi netoužím
Body: 81

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Těžko říct, jestli to možno přičítat dalším chodům, ale tahle Isle of Jura mi moc Isle of Jurovsky ve vůni nepřišla - obecně je totiž tak trochu nasmrádlá a to já u ní nemám rád. Naopak mi voněla celkem hezky, ovocně nasládle
Chuť: velmi intenzivní, sladká
Dozvuk: a až zde chytám typickou isle-of-jurovskou tvarůžkovou "smradlavost"
Shrnutí: není to špatná whisky, za ty prachy litrovka pro příznivce "Isle of Jura and Ledaig company" stylu ideální, mě nechává chladným, ale Króčovi děkuji jak za vzorek (vzorky) i vůbec za veškeré pohoštění, že ho bylo!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.