ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore Laimrig
Autor: Hunter
WB
Aroma: Rašelina smíchaná s přezrálou těžkou ovocností, marmeláda z lesních plodů, ovocná dřeň, čokoláda. Občas probleskne nasládlost, skořice. Na pozadí pak hlinitá zemitost, celkově temný, těžký dojem.
Chuť: Těžkotonážní nasládlá ovocnost, postupně hutná čokoláda, kakao a dřevo. Dozvuk kouřový, těžký.
Shrnutí: Poslední vzorek dovezený z WF2015, děkuju za něj zykimu. Tahle Bowmorka mi hodně sedla, stylově mi přijde podobná například Bruichladdichu Infinity 3. Zkusil jsem bez vody i s vodou a dojem z vůně i chutě se rapidně zlepšil po přidání asi 7 kapek. Takže jsem si ji vychutnával už jen naředěnou, hodně jí to prospělo. Zesládla, vůně se zvýraznila, projev byl rázem pestřejší. No a tímto mám všechny resty dodělané. Teď se na nějakou dobu s recenzemi asi odmlčím a budu pečlivě přechutnávat a zapisovat dojmy ze slepých ochutnávek Netharovo sedmnácti BenRiachů plus jakési dva tajuplné vzorky navíc. Až tu várku budu mít, pak sem vše po odtajnění Neharem vložím, a pak ještě chystám (snad to do WF2016 stihnu) srovnávací test 4 druhů brandy a 4 druhů blendů.
Body: 91

Autor: Marvin
Aroma: Sherry, citrusy, s vodou více karamel a kyselkavá.
Chuť: Výrazná a mohutná, sherry, připálený karamel, s vodou: zralé ovoce, rozinky.
Dozvuk: Sušší, trochu kouř a dřevo, opět karamel. S vodou ještě sušší, připálený karamel, trochu švestky.
Shrnutí: Ochutnáno na Whisky Festivalu 2014.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: medově sladká, bohatá, bowmorovská hliněnost spíše mírná, tady asi odvedly sherry sudy velký kus práce a Bowmore dost přeformovaly
Chuť: samozřejmě hodně alkoholu, ostře pepřená, zase ta rašelina výrazně doplněná dalšími sladšími tóny
Dozvuk: jenom středně intenzivní
Shrnutí: Výborný Bowmore, já bych jak známo samozřejmě ubral procenta řekněme někam k 48 a pak by to pro mě byla taky špička, kde by se dalo zkoumat víc a víc. Takhle sáhnu spíše k tomu Marineru, ale kdo nějaký padesátky neřešíte, někde si ji poznamenejte ;-)

Autor: josé
WB
Aroma: plné, hutné, ovocné. přezrálé třešně. do toho probleskuje svěží posekaná tráva, syrový prut, marcipán a suché dřevo. hodně zajímavé (b.3/3)
Chuť: pikantní rašelina, hodně hřejivá. čokoládová, trocha dřeva. není nijak hutná. zato je přímočará (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chuti, sladký kouř (b.1/2)
Shrnutí: pikantní pití se sladší rašelinou. těch pár % navíc je rozhodně fajn. ředění nezkoušeno. (b.1/1)
Body: 7

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostřejší sherry. % navíc jsou znát. Lehce zemitý rašelinový nádech, sušší ovoce, rybíz, lékořice
Chuť: Sladce pikantní, lehce gumová. Připálené ovoce, rozinky. Sladké sherry s medem.
Dozvuk: Dlouhý, sladký s trochou dřeva. Hřebíček, hruškový kompot. Dlouho hřeje.
Shrnutí: Je fakt skvělá, moc mi chutnala. Jedna z nej Bowmore. Výrazně lepší než Devil’s Casks. Cena přes 3000 je ale úplně mimo. Naředil bych ji 50/50 s 10yo Dark & Intense a měl bych mou dream Bowmore 😊

Autor: sandrider
Aroma: ve vůni dominuje sladkost ovoce kombinovaná s čokoládou, až v druhém sledu rašelinné tóny a tabák, začínáme skvěle
Chuť: masivní, výrazně kouřová, rozinky v čokoládě a pepř
Dozvuk: dlouhý, převládá kouř až popel, slabě káva/hořká čokoláda
Shrnutí: vynikající whisky, jasný adept na nákup celé lahve, jde jen o to jestli člověk akceptuje cenu, pro mě už je to moc :( dá se koupit u topalkoholu za 2630 Kč, na zahraničních eshopech sehnatelná za cca. 2250 Kč

Autor: zyki
WB
Aroma: lehčí bowmorovská rašelina, která je výrazně překrytá ovocností, náznak višňového likéru se rychle mění v nakyslejší pomeranč
Chuť: hodně výrazná, ovoce je zapečené v karamelu, rašelina se prosazuje o něco více, přidává se ostrost (ne alkoholem), čokoláda, možná lehká stopa soli
Dozvuk: pěkná kombinace ovoce, lehounce posolené hlíny a kávy
Shrnutí: výborná whisky, verze 53,7% se mi zdála o něco sladší a méně ostrá, ale to bych bral s rezervou, porovnávám jen vzpomínky na vzorek z festivalu

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.