ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig PX Cask
Autor: Cyra
Aroma: WOW! Penicilin, a to hodně až mě to trochu šokovalo! Pod tím čokoláda a zase penicilin. Působivé a nečekané aroma!.
Chuť: Desinfekce, sladkost, docela dost soli. Sherry tam někde je, ale je to spíše taková kakaová suchost, která nechavá na druhé straně vyniknout medicínský charakter.
Dozvuk: Desinfekce, penicilin. Tady se už více ukáře sherry charakter. Kakao.
Shrnutí: Možná to bude znít divně, ale pro mě je to nejvíc desinfekční, či medicínský Laphroaig, který jsem pil. Čekal jsem sladší Triple Wood, ale tohle je úplně jiné. Řekl bych jednodušší, ale přímočařejší a hlavně útočnější výraznou medicínou. A to i přesto, že není tak kouřový, jako např. 10Y nebo QC apod. Skvělé!

Autor: Hunter
WB
Aroma: Typická vůně ovíněných Laphroaigů, jak už jsem měl možnost párkrát ochutnat. Kombinace s jódem dělá z PX spíš klasické červené víno. Medicínskost, rašelina, jód, k tomu ovocná nakyslost.
Chuť: Příjemně nasládlá, s rašelinou, jódem, postupně se projeví dřevo a ovocná nakyslost, lékárna.
Shrnutí: Výborně sladěná whisky, solidní nadprůměr, ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Body: 88

Autor: J.K.Ch
Aroma: Jemný Laphroaig, jód, sherry, popel a kouř. Příjemná a lehká s náznakem omáčky Jack Daniels a vanilky.
Chuť: Sladce kouřová, lehce kořeněná. Sherry o sobě dá vědět docela slušným způsobem, ale tím množstvím kouře, je zvláště a velice elegantně zakřivené do jakési příjemné vinné nakyslosti.
Dozvuk: Velmi dlouhý kořeněný. Je to procházka šťavnatou sladkostí, plnou kouře s jemnými stopami mírně vyčichlé kávy.
Shrnutí: Nevím ono to hodnocení asi nezní, že je to kdoví jaká bomba, ale dle mého je to whisky, která si zaslouží cedulku dokonalá. Za cenu, za kterou se dá koupit je to výborný kousek. A lahev, která mi nesmí chybět doma. A snad i můj nejoblíbenější Laphroaig tedy z těch cenově dostupných.
Body: 89

Autor: Kobalt
Aroma: Studený kouř, popel, výrazný jód, trocha soli, červené ovoce, kulatá ovocná sladkost, jemná.
Chuť: Rašelina a popel, ostrá, sladkost někde v pozadí, sůl.
Dozvuk: Ostrá intenzivní rašelina postupně zjemňovaná sladkostí, výrazný jód, sůl, sladký popel.
Shrnutí: Výborný. Výtečný Laphroaig který má navíc ještě jednu vrstvu, sladkou, ovocnou a zakulacenou. A ono to pro mě funguje na jedničku.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Mírný jódem, výrazný sladkostí. Nasládlý Laphroaig. Můžeme říct všeznale a odborně, že cítíme sladké rozinkové PX sherry, ale obecně prostě sladké, výrazné, hutně ovocné.
Chuť: Sladký, hladivý, na Laphroaig rašelinou pohodička, překvapivé.
Dozvuk: Ale Laphroaigová dezinfekce se neschovala úplně, nejvíce je jí znát v dlouhém dozvuku.
Shrnutí: Moc jsem si pochutnal. Ano, pokud máte rádi pořádný jódový nářez Laphroaigu (což já taky), můžete být zklamání, jestli už vám Quarter Cask nebo Triple Wood přišly sladké a jemné, tohle není pro vás. Ale jestli by vás kombinace umírněné dezinfekční rašeliny a sladkosti Pedra Ximenez mohla zaujmout - máte tady nejžhavějšího kandidáta. Dělám si hvězdičku.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Savo, trochu do sladka, prostě sladké čistící prostředky.
Chuť: No, nejsem si úplně jist zda PX je ta pravá cesta pro Laphroaig. Je to dobrý.... ale!!.
Shrnutí: Asi ne.... stejně jako mě příliš neoslovují kouřovky ze Speyside, tak mě asi moc nebere PX z Islay. Škoda.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: sladší, vanilka, bílý dub. pod tím ovoce, ananas, ale kouř to hodně přebíjí. ořechy, koření, větrová (b.2/3)
Chuť: hnedka z první kouř, popel. pak poměrně sladká, lehce dub nehořký (b.2/4)
Dozvuk: sladký, mandle, vanilka, máslový, kouř jen lehce (b.2/2)
Shrnutí: (b.0/1)
Body: 6

Autor: lalos
WB
Aroma: Základní Laphroaig říznutý Glenfiddichem 15yo. Kouř s medem, hlína s přezrálým ovocem, nemocnice s vanilkou.
Chuť: Opět oslazená desítka. Stále dost výrazný jód, k němu ale výrazný slad, sušené ovoce, hlavně rozinky a fíky
Dozvuk: 48% krásně a dlouho hřeje, sladký finiš po cukrové vatě, trošku překvapivě i jakási ovocná kyselkavost.
Shrnutí: Ta whisky je skvělá. Sladký kouř. Možná jsem trošku masochista, ale mám na ni podobný názor jako třeba na Talisker DE. Pokud mám chuť na sladké, dám si nějakou sherry bombu, když chci přitvrdit, dám si základní Islay. Tohle je výborný kočkopes, ale pořád je to kočkopes.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.