ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arran Sauternes Cask Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Velmi výrazná, vanilková zmrzlina, krémová, uhlazená, na druhou stranu zároveň ostrá, koření, až do kořenové zeleniny.
Chuť: Chuť se pěkně snoubí s vůní. Velmi zajímavá, pikantní, opět ta vanilková zmrzlina, bílé víno, med, nasládlost. Dozvuk je ostřejší, lehce vysychající.
Shrnutí: Můj oblíbenec Arran zase potěšil. Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2014, zařadil jsem ji do svého výběru, protože někdo u našeho stolu, nevím už jestli José nebo Zyki si ji dal, a jen jsem přivoněl k jejich glencairnu a šel jsem si hned pro ni. Další dva Arrany jsem si dovezl jako vzorky od Zykiho, už se na ně těším.
Body: 86

Autor: Nethar
WB
Aroma: Zprvu sladkost a "klasika", říkám si ach jo, čím tohle zaujme - ale pak se jako odpověď vyhrnou ovocné nakyslé tóny, grepy, rybíz, hroznové víno. Intenzitá malá, ale hezky šťavnaté, i když jednostranné. Časem zdá se víc sládne a taková nějaká mírná dřevitost až kouřovitost, která se objevuje v úvodu, mizí.
Chuť: Ostřejší, 46?, není to hořké, karamelové, tak uměle sladké, umělohmotně.
Dozvuk: Nahořklá káva, nic extra zvláštního, krátký, spíš nasládlý.
Shrnutí: Dobré pití, některé náznaky mi tam moc nesedí, ale určitě by si zasloužilo podrobnější zkoumání, které mu ze vzorku dopřát nemohu.

Autor: Radek
WB
Aroma: Zelené víno (tedy jako vinná réva), máta peprná, libeček a ve finále žvýkačka DONALD (znáte? ....ta s těma obrázkama).
Chuť: Náznaky vína (opět mám na mysli vinnou révu) ovšem s náznaky máty v pozadí. Sladkost je tlumená.
Dozvuk: Plný, bohatý.
Shrnutí: Moje první setkání a Arranem.... nějak jsem k němu zatím neměl důvěru, ovšem tohle mě přesvědčilo že v Arranu uměj. Tahle whisky je taková komplexní a v podstatě nemá slabiny.... na druhé straně lokálních extrémů se nenaděješ. Já jsem spokojen.
Body: 85

Autor: Torrez
WB
Aroma: Výrazně ovocné, sladce podbarvené, lehce vliv bourbonu, umí lihově štípnout. Lehké tóny medu a másla. Perník, sladovost. S vodou vystoupí nějaké to koření a dub.
Chuť: Plná, sladkost a suchost vyváženě. Ovocná, umí předvést podobnou šťavnatost jako Madeira. S vodou (4 kapky) zesládne a to bych zde hodnotil pozitivně.
Dozvuk: Delší, lehce pikantní, kombinující to dobré z chuti i vůně.
Shrnutí: Dobrý finiš, přisel mi zajímavější než Port Cask. Arran :handgestures-thumbupright:

Autor: joy
WB
Aroma: sladký med, sušené medové rozinky, vanilka, velká porce koření, meruňky, banány a trocha soli, občas probleskne zemitost
Chuť: sladká, kořeněná, pikantní, zázvor, med a zvláštní zemitost
Dozvuk: kořeněný, sladký, ke konci nakyslý a lehce slaný
Shrnutí: Arran se pro mě začíná stávat velmi zajímavou pálenicí. Sice není tak bohatá jako třeba Arran Amarone, ale stále je to výborná finišovaná whisky. V určitých aspektech je asi lepší i než Arran Port Cask, a i když ten mám bodově výše (a zaslouží si to), tak mi tahle sedí více (možná je to tím, že jsem finišovaných whisky po portském v současnosti přepitý)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sušší, ne moc výrazná. Cítím jakoby trochu kouř, mokré kameny, černý čaj.
Chuť: Kořenitější ale ne tak hořká jako portský finish. Broskvové pecky, opět náznak kouře, zázvor, černý rybíz.
Dozvuk: Střední, sladce kořenitý. Hlíny, zelené vlašské ořechy, suché listí.
Shrnutí: Není tak výrazná jako finish po portském, ale chutná mi víc. Vlastně z těch tří finišů asi nejvíc. Koření a lehká sladkost. Příjemné pití. Baví mě ty kouřové náznaky, i když nevím, kde se tam vzaly.

Autor: zyki
Aroma: oříškový dort, v pozadí mandarinkový kompot
Chuť: čokoládový krém, sladké koření, lehce tropické ovoce, časem náznak slanosti
Dozvuk: čokoládovosmetanový likér, koření, sůl ve stopovém množství
Shrnutí: výrazně lepší dojem než při loňském ochutnání, uvažuju, že bych si pořídil láhev

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.