ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich Scottish Barley
Autor: Cyra
Aroma: Při prvním přivonění mě napadl nějaký Auchentoshan. Je to ale sladší, krémovější. Méně travních tonů. Výrazná vanilka a slad. Cereálie – sušenky pokapané šťávou z citrónu. Jablka a pečený koláč. V pozadí náznak ohořelého dřeva.
Chuť: Z počátku sladká, máslová a syrupová – javorový sirup. Po chvíli ukáže kyselejší citrusové tóny. Šťavnatá a čistá sladová chuť bez umělohmotných „pazvuků“, jen je trochu pepřově palčivá. Trochu soli, vanilka a cereálie.
Dozvuk: Sladký, hřejivý, ale sušší zároveň. Cereálie, máslo špetka soli. Poměrně brzo odeznívá, přesto v puse zůstane příjemný pocit čistoty.
Shrnutí: Hmm, tak tohle mi hodně chutná. Nečekal jsem takovou whisky z Islay, tedy absolutně bez kouře. Whisky postrádá jakýkoliv tón umělohmotnosti, či parfému. Působí nádherně čistě. Je sladká a krémová, přitom svým způsobem ostrá a svěží zároveň. Mimochodem, design láhve je asi ten nejoriginálnější a jeden z nejhezčích jaký jsem viděl. Krásně se vyjímá v baru mezi ostatními.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladce ostrá, vanilka, med, po delším čichání už působí uhlazeněji. Slad, trochu květin a ovocné nakyslosti.
Chuť: Na 50% mi přišla velmi uhlazená, krémová, jemná, zároveň i lehce nakyslá. Vanilka. Mírně štiplavý, sladkokyselý dozvuk.
Shrnutí: Příjemná záležitost, ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Body: 85

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Silná těžší vůně. Výrazný zemitý slad. Lehce hořká čokoláda a pryskyřičné dřevo.
Chuť: Intenzivní a výrazná, ale příjemná. Hlavně slad a lehce tóny sena, čokolády a dřeva.
Dozvuk: Silný a intenzivní. Pokračuje stejně jako chuť ale přidává se slanost.
Shrnutí: Výrazná intenzivní sladová whisky. Výborná, můžu jen doporučit.

Autor: buddha.ps
Aroma: smotanovomaslovo sladká,lúčny med a kvety, slad
Chuť: plná, hutná, spočiatku maslové sušienky, potom štipne nejaké nedefinované korenie a čerstvo napílené drevo
Dozvuk: stredne dlhý, na jazyku zostává príjemná chuť maslových sušienok prekrytá niečím tajomným čo nedokážem definovať, v každom prípade je to úžasné
Shrnutí: Fantastické. Táto whisky ma doslova vťahuje do seba, čím viac ju ochutnávam tým viac ma fascinuje jej mnohovrstevnatosť, od skvelej arómy cez úžasnú chuť zakončenú nekompromisným pikantným a príjemným štípnutím, až po dokonalý dozvuk, a v každom kroku príjemná nedefinovateľná sladkosť. Skutočne skvelý zážitok za rozumnú cenu, jasný favorit na trvalú prítomnosť v portfoliu, problém je že túto edíciu už nemožem nikde nájsť

Autor: lalos
WB
Aroma: Med, slad, vlhké obilí. Vanilka, skořice. Pro nerašelinnou whisky netypická slanost. Působí dost mladě.
Chuť: Sladká, obilná s pepřem. Jablka s medem a skořicí. Máslové sušenky.
Dozvuk: Středně dlouhý a sladký. Opět med a slad. V závěru lehounký dotyk dřeva.
Shrnutí: Výborná věc, moc mi chutná. Je příjemně sladká a i když působí mladě, dá se v ní najít široká škála chutí. Navíc má příjemnou voltáž, která nijak nevadí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.