ZPĚTRecenze:

Láhev: Paul John Brilliance
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Suchá, zatuchlá, hutná, starý med, staré dřevo, sherry.
Chuť: Sladká, trpká čokoláda, ovoce, hořké dřevo, koření.
Dozvuk: Ostré koření, sladké dřevo, sherry, trocha umělosti, do hořkosti.
Shrnutí: Nic extra, nepřesvědčil.

Láhev: Paul John Brilliance
Autor: Nethar
WB
Aroma: Medový Highland styl. Trochu koření. Poměrně štiplavý. Jednička je přívětivější, tohle mi vadí, protože rád whisky očuchávám.
Chuť: Ostrá, pepřová, zdařilá.
Dozvuk: Dřevo, čokoláda, sladkost, středně dlouhý a příjemný. Někde na úrovni včerejšího Dalmore 12.
Shrnutí: Příjemná whisky, možná spíš horší nadprůměr než lepší průměr, s vhodnou cenou (přece jenom indické whisky snad zatím nestojí tolik co japonské) zajímavý exotický kousek, který doporučuju k vyzkoušení.

Láhev: Paul John Brilliance
Autor: josé
WB
Aroma: dost dobrý. hutné a výrazné. sladkost AO dřeva, kokos, vanilka, rumové. vzadu zelené švestky, dřevěné uhlí a sušená pomerančová kůra.

lihovější, zkusíme vodu. sladké, pilinová prach, vanilka. více ovoce - letní jablka, špendlíky, třešně. skořice. (b.2+/3)
Chuť: nálož jehliček. dubové koření, dřevo - tady bych už řekl mix AO a EO. trochu svíravé, nakyslost nezralých švestek, čokoláda, zázvor, tymián.

s vodou se uhladí, více čokolády, přesto kořenitá. (b.3/4)
Dozvuk: už zůstává pouze sladkost vanilkového pudinku s višňovou marmeládou. tmavá čokoláda, kokos a jen zlehka dřevo. (b.1+/2)
Shrnutí: výborná whisky. plná. slušná nálož nehořkého dřeva. je sladší, což mám rád. čokoládový konec. mňamka. po odtajnění překvapení a nebo ani ne. v minulosti veskrze dobré zkušenosti s touto značkou. peated verze mi kdysi taky hodně chutnala. adept na lahev. (b.0/1)

Láhev: Paul John Brilliance
Autor: tornado
Aroma: Z dálky působí celkem příjemně. Lehce medově nasládlé s travnato kytičkovými tóny, náznakem sherry a nepatrně třešněmi. Zblízka se dojem zhorší, aroma začne být lihovité. Zatuchlejší tóny sherry, trochu dřeva a kyselejší travnatost. Po odstání lihovitost ustoupí, ale 46% občas zazlobí. Příjemné, lehčí tóny sherry, stopa po skořici, jemný podkres třešněmi, medem a čokoládou.
Chuť: Lehčí, příjemně pikantní. Med, nepatrná stopa po sherry, trochu kyselejší travnatosti, ryngle, pepřová pálivost.
Dozvuk: Hezky zahřeje ústa a nabere nepatrný nádech hořkosti.
Shrnutí: Celkem příjemně pitelný lehčí kousek s hezkou pálivostí. Ochutnávka potěšila, ale k nákupu lahve mě zatím nepřesvědčil.

Láhev: Paul John Brilliance
Autor: zyki
WB
Aroma: výrazné, ovocněmedová sladkost
Chuť: ovoce, sladké koření
Dozvuk: sladký, středně dlouhý
Shrnutí: příjemné překvapení, Indie není jen Amrut, tedy Amrut Portonova je výrazně hutnější, ale i tady jsem si pochutnal víc, než jsem čekal


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.