ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 27 yo 1984 Peated Pedro Ximenez Sherry Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Kombinace nakouřeného sladu a sudů po PX nám vykouzlila krásně plnou nakyslou vůni. Rašelina je znát, ale je decentně zaoblená. Nejvýraznější složkou je těžká ovocnost, kyselé ovoce, kiwi a přezrálé švestky, přezrálý angrešt, chvilkami vykouknou povidla.
Chuť: Skvěle nakyslá a ovocná je i v chuti, tedy v prvním dojmu, pak přebere otěže rašelina, vzápětí vystřídaná lehkou topinkovostí a úplně nakonec přichází velmi dlouhý dozvuk rašeliny.
Shrnutí: Tenhle BenRiach mi chvílemi vyvolal vzpomínky třeba na Talisker 1999 DE a na Bruichladdich Infinity 3. Vždy tedy jen určitou složkou. Báječný zážitek, tahle ochutnávka, dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu 2014 a jsem z něj nadšený.
Body: 92

Láhev: BenRiach 27 yo 1984 Peated Pedro Ximenez Sherry Finish
Autor: josé
WB
Aroma: sladké, hutné, plné ovoce, třešně. kouř je přítomen, ale ne prvořadě. rumové perníčky, mandle (b.3/3)
Chuť: suchý kouř a nastupují kořenité jehličky. hutná. sládne s ozvěnami kyselejšího ovoce, višní. nugát. maličko drhne (b.3/4)
Dozvuk: sladký, dlouhý s kouřem z bramborové natě (b.1/2)
Shrnutí: důstojná tečka za letošním festivalem. povedený mix sladkého ovoce a rašeliny. tato kombinace na mě funguje (b.0/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.