ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arcane Delicatissime
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je hodně sladká, čokoládové bonbóny, rozpuštěné Bari mandle. Tahle zvláštní vůně je vlastně poznávací značkou rumů Arcane. K tomu trocha máty, a jak poznamenal josé, kůra syrového dřeva, míza (má pravdu, je to tam, nebo mi to jen vsugeroval :-) ), cítím i lehkou peprnost.
Chuť: Nasládlá, jemná, čerstvá, svěží, s lehkým vlivem koření a mírnou pikantní peprností v dochuti.
Shrnutí: Ochutnáno na vydařené rumové degustaci u josého v Hořicích, což byla neformální akcička domluvená na Whiskyfestivalu. Toto byl čtvrtý panák ochutnávky. Vybral jsem si tento vzorek z josého bohaté nabídky schválně, protože v roce 2012 jsem vám představil [url=http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=826#p8484]Arcane 12y Extraroma[/url], což je starší bratříček Delicatissime. Už tehdy jsem chválil originalitu, ta je stejná i zde. Mladší Delicatissime je světlejší, o něco lehčí, starší je prostě vyzrálejší a chuťově i aromaticky o kus dál.
Body: 86

Láhev: Arcane Delicatissime
Autor: josé
Aroma: sušší lakované dřevo. výrazná třtinová zelenost, míza. nasládlé, práškové kakao (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. odpovídá vůni. nasládlá zelená třtina. dřevo, nahořklost kakaa a šťavnatost grepové slupky. lehce pitelný (b.2/4)
Dozvuk: sladší, velmi čokoládový s patrnou stopou třtiny. mátově větrový. mandarinka. mírná zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: zraje pouhých 18 měsíců. oproti dvanáctce (byť soleře) méně sladký, více svěží, mladý. po přechutnání obou bych osobně dal přednost starší variantě. (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.