ZPĚTRecenze:

Láhev: Cutty Sark Prohibition Edition
Autor: Hunter
WB
Aroma: Slad, ořechy, citrusy, dřevo a javorový sirup. Lehce nasládlá a olejnatá. Oproti přímo srovnávané Passport Scotch je velmi výrazná.
Chuť: Je znát, že má 50%. Robustní, olejnatá, trochu rašelinová, pak zase sladce kořenitá. Chuť je dost proměnlivá, těžce popsatelná, ale vím jistě, že mi chutná. Je tam i med a snad i náznak sherry.
Shrnutí: Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu 2014, po dobré zkušenosti se základním plněním Cutty Sark. A tahle byla ještě lepší. Na blend výborná, ovšem i cena je už o dost vyšší, na topalkoholu asi 700,-Kč. Což je o trochu víc, než bych si přál, ale i tak je to pro mě dobrý tip pro případný nákup. Přímý souboj s blendem Passport Scotch, ale cenový i kvalitativní rozdíl byl dost výrazný, takže nerovný boj. Obě ale obstály se ctí.
Body: 84

Láhev: Cutty Sark Prohibition Edition
Autor: J.K.Ch
Aroma: Alkohol je ve vůni patrný a má malinko náznak okeny. Rašelina je velmi jemná a whisky je, když si odmyslím tu okenu docela příjemná převážně tvořená citrusy a kořením ke dominuje pepř. Dokreslují to tóny třtinové cukru.
Chuť: V chuti bych si snad dovolil tvrdit, že cítím velmi sladké sherry kterému navíc pomáhají tóny velmi tmavého třtinového cukru s černým pepřem a značným množstvím karamelu a trochou čokolády. Je olejnatá až krémoví i přes svých 50 %.
Dozvuk: Chuť se do dozvuku přelívá tak nějak celá jen se postupně vytrácí jednotlivé složky a až zbude jen pepř s trochou jemné hořkosti. Navíc se celým dozvukem, který je středně dlouhé linou tóny citronové kůry.
Shrnutí: Koupil jsem ji na krásných 555 Kč, což byla velmi slušná cena. Dnes je dostupná skoro o 100 Kč dráž ale i tak je to velmi slušný kousek. Silná pitelná jen škoda okeny ve vůni ta celý dojem poněkud sráží.
Body: 80

Láhev: Cutty Sark Prohibition Edition
Autor: josé
WB
Aroma: poněkud lihovější. z ostatního lze zachytit ovocnost (moruše, angrešt), zlehka dřevo a něco nasládlé vanilky způsobené asi AO. (b.0+/3)
Chuť: chlastovité jehličky. nasládlost, umělost a nahořklost. raději polykám. (b.0+/4)
Dozvuk: v krku pálivý, nahořklé dřevo, ořechy a přetrvávající umělost. (b.0/2)
Shrnutí: slepý duel dvou vzorků Cutty Sark z Whiskyfestu - Prohibition vs Storm. tato mi teda hodně nesedla. tipuju víc procent. po pár kapkách vody se sice otupila lihovost, ale jinak stále nic moc. možná na míchání, samotné nebrat. zklamání. (b.0/1)

Láhev: Cutty Sark Prohibition Edition
Autor: xenopus
WB
Aroma: Nepříjemné, smradlavé, prosté, lihové. Lehce slané, jinak prostě blend.
Chuť: Překvapivě mohutná, olejnatá. Slad, lehce karamelky, pak se objeví slanost a řasy (styl jako HP), nedozrálý banán.
Dozvuk: Spíš kratší, nepříliš výrazný. Solené máslo, buráky, nafta.
Shrnutí: To fakt k blendu nesmím čichat? Trochu lepší blend, hlavně v chuti je to (na poměry) bomba, ale... měl jsem na ni lepší reference.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.