ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore Black Rock
Autor: Cyra
Aroma: Sladké, sušeným ovocem nasáklé aroma, sherry a pod tím vším někde dole rašelina.
Chuť: Na patře zpočátku sladká. Lehké tóny sherry. Po delší době se mění a přichází suchá hlína, kakao a také trocha pepře.
Dozvuk: Suchý. Hlína, kakao, hořká čokoláda, káva a lehká nasládlost.
Shrnutí: Zajímavá a Bowmore, hlavně tím přechodem do suché kávově-kakaově-hliněné polohy. Tady se mi opravdu potvrdilo, že Bowmore potřebuje delší povalování v puse. Pak se teprve projeví její vlastnosti naplno. Za vzorek děkuji Petrovi.

Autor: Duthoron
Aroma: Rašelina, kouř a trochu medu.
Chuť: Na první napití olejnatá, opĕt kouř, natlučená jablka (taková ta dužina co po nárazu zhnĕdla a časem by začala hnít) a pak chuť co neumím pojmenovat, po zkouknutí předchozích recenzí jsem ji popsal jako ten černý rybíz, ale naprosto bez stop kyselosti. Chuť připomíná vlnu, která sílí a když už by se přez vás mĕla převalit nĕjakým hutným sladkým pocitem, tak ustoupí.
Dozvuk: Příjemný, střednĕ dlouhý, rašelina s trochou pepře.
Shrnutí: Moc dobrá whisky, zpočátku mi vadil ten nedokončený chuťový orgasmus, ale zvykl jsem si a příjde mi to spíš takové hravé. Do notýsku si píšu pĕknou dvojku a poznámku "po vypití koupit znova". Jen mám strach, že vypitá bude moc rychle.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Příjemně nasládlá vůně, hodně mi přišla do mléčné čokolády, do toho se vloudí uhlazená rašelinka, nádech lesního ovoce a mírně i kouře.
Chuť: V chuti pak čokoláda, rašelina, přezrálé ovoce, ovocná dřeň z rybízu. Jednoduché ale na mě účinné. Tělo je sice poněkud tenčí (obzvlášť to vyznělo v přímém souboji s Talisker Dark Storm), ale není zase tak řídké a vodové jako má Surf.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky vzorku od Nethara, srovnával jsem přímo s Taliskerem DS. V Travel Free za 687 korun za litr to je tedy perfektní kauf, tohle se Bowmorce povedlo. Absolutně nechápu ten cenový a kvalitativní nepoměr oproti White Sands, která je pro změnu hodně drahá, a zdaleka ne tak dobrá.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Sladký ovocný kouř, trpké ovoce, kakao, káva, sladké ovoce.
Chuť: Jód, kouřová rašelina, lehká sladkost, hořká čokoláda, sladké ovoce, trpké víno.
Dozvuk: Sladký popel, trocha tmavého karamelu a hořké čokolády, trpké víno.
Shrnutí: Styl kouřových whisek a sudů po víně mám rád, tohle je ale jen takový slabý odvar. Není to vůbec špatná whisky, jen taková jednoduchá a nijaká. A zase cena byla velmi přívětivá. Příjemná sladká jemná rašelinka. Láhev byla doma příjemná.

Autor: Króča
Aroma: Nugátově ovocné, punčově malinové..vedle snad leží hromádka uhlí a láhev portského..
Chuť: jemná vínová..likér v čokoládě s černozemí..můžu ji válet na jazyku hoodně dlouho
Dozvuk: kvalitní vysokoprocentní čoko, dotek sušených višní a kávy.. včetně slušné porce rašeliny
Shrnutí: Má podobnou notu jako tahle: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=983 a proto tipuji na podíl sudů po portském.Díky za vzorky Zyki a Nethare.. těším se na celou láhev :handgestures-thumbupleft:

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Kupodivu navzdory všem mým hluboko zakořeněným představám není tak intenzivní jako dvanáctka (Bowmore, nikoliv Plzeň). Ale je podobně sladká a příjemná. Možná trochu víc zaštipuje do nosu. Méně rašeliny a určitě více ovoce. Když víte, že je to Black Rock, tak se mnohem lépe chytá konkrétně temné ovoce - černý rybíz, červené pomeranče, ostružiny, apod.
Chuť: Kořenitější, pepřovitější než dvanáctka. Pohodová rašelina, která vás zároveň nenechá na pochybách, že máte v puse whisky a ne vodu.
Dozvuk: Středně dlouhý, bowmorovský, z té vkusné ovocnosti ve vůni už zde mnoho nezbývá.
Shrnutí: Dobrá whisky. Cenový rozdíl proti dvanáctce není příliš velký (je dražší, ale je to litrovka). Voní skvěle, možné ne moc výrazně, pak už ji dvanáctka porazí, já musím říct, že mi sladká dvanáctka chutná víc. Ale i Black Rock má své kouzlo a stojí za hřích (jako třeba v případě Talisker 10 a Talisker Port Ruighe).

Autor: Radek
WB
Aroma: Hlína, hlína..... hlína. A na závěr trochu pendreku. Ten mi tam trochu nesedí.
Chuť: Mírně nasládlá hlína.... taková doslova černá chuť. Nikdy by mě nenapadlo že chutí lze vyjádřit barvu, ale tady to jde. Hořká čokoláda, ostružiny, černej rybíz. A na závěr trochu mentholu, ten mi tam nesedí.
Dozvuk: Hliněný. Na závěr se zase ozve menthol..... ten mi tam hodně nesedí.
Shrnutí: Načal jsem první láhev a možná se časem k téhle recenzi ještě vrátím, nicméně je to dost dobrá whisky a za cenu za jakou se prodává v Travel Free to je opravdu výborný nákup.... ještě kdyby se tam tak neobjevoval ten motiv toho mentholu, ten mě tam fakt dost vadí, jinak hlína je výborná.
Body: 84

Autor: buddha.ps
Aroma: sladké koňakové, sušené hrozienka
Chuť: nie príliš výrazná, spočiatku naznačená sladkosť prechádzajúca do korenitej drevitosti, na konci rašeliniská na Rejvíze
Dozvuk: stredne dlhý, čerstvé drevo
Shrnutí: jednoduché a príjemné pitie,nekonajú sa žiadne vnemové orgie, skor niečo ako "Islay pre dámy a bojazlivých". Je zaujímavé že hoci som rejvízske rašeliniská nikdy neochutnával (teda aspon si to nepamätám, pravda boli to akcie dosť divoké), po napití mi tá asociácia vyskočila okamžite

Autor: joy
WB
Aroma: závan kouře a zemité rašeliny, těžší hutná sladkost, sherry a snad ostružiny
Chuť: mírně zemitá, sladká, vanilka, ovoce, černý rybíz, mléčná čokoláda, pepř
Dozvuk: sladký, kořenitý, lehce pepřovitý (odhaduji na bílý pepř) přecházející v lehkou slanost
Shrnutí: Poměr cena/výkon při slev. akci je neskutečný, pokud se zase bude někdy něco takového konat, opět pořídím novou láhev

Autor: salam15
Aroma: Sladké, brandy, černý rybíz, trocha sherry a rašelina. Na krabici píšou i spálené pomeranče a je fakt, že i ty bych tam asi našel, ale je to nejspíš jen proto, že jsem si to na té krabici přečetl
Chuť: Kořeněná, sherry a pepřovitá. Pokud ji válíte po jazyku dlouho, tak hodně pepřovitá. Rašelina a lehce tabákové tóny. Jo a taky je tam cítit hlína (málem jsem na ní zapomněl) :lol:
Dozvuk: krátký, nevýrazný
Shrnutí: Je to lehká, příjemně pitelná whisky s Islay charakteristikou. Chuťově mi přijde celkově řídká nebo vodová, alkohol z toho není moc cítit, je spíš taková likérová nebo tak nějak. I přesto mně tahle Bowmorova černá skála baví víc než základní plnění. No a když si vezmu, že mne stála 632, Kč za litr, tak je horkou kandidátkou na moji nejoblíbenější whisky na takové to domácí pití - rozhodně však není lepší než Laphroaig 10 yo, nebo Talisker 10 yo, které mají poměr cena/výkon taky skvělý. :twisted:

Autor: zyki
WB
Aroma: celkově takový temně nasládlý dojem, klasická hlína je doplněna černým rybízem, nějaké další tmavé ovoce, ostružiny, listy ostružiníku
Chuť: ovoce lehce ustoupí, přidá se čokoláda, lékořicový pendrek, hlína je tam stále
Dozvuk: návrat rybízu a ostružiníku, lehce kávové tóny
Shrnutí: výborná, ještě lepší, než jsem čekal, zachovává si typický charakter Bowmore a zároveň je zajímavě obohacená

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.