ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfarclas 18 yo
Autor: Botana
Aroma: Broskve, hodně broskví, nektarinky, mandarinky a taky nějaký ten lak nebo leštěnka či co.
Chuť: Jemná, jablečný mošt (ale ne sladký, spíš takový do sucha, možná spíš brut cider ;)), koření, lehce dřevo.
Dozvuk: Kratší, ovocný, suchý.
Shrnutí: Pokud si dobře vzpomínám, tak salam15 říkal, že tuto lahev sehnal v litrové verzi v Travel Free za nějakých 1 100,- Kč. No nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat k dobrému nákupu. Díky za vzorek oslavenče! :alco28:

Autor: Duthoron
Aroma: Proti 12y mnohem jemnější a méně cukrové, zpočátku trochu jako přezrálý banán, pak výrazné aroma strouhaných zelených jablek (až takové šamponové).
Chuť: Opět jemnější než 12y, sladkost, pak lehce opečená jablka a náznak skořice.
Dozvuk: V dokončení ustupuje koření rychleji než u 12y, ale zůstává příjemná čistě máslová chuť.
Shrnutí: Ta plnoletost je znát, dozvuk snad mohl být delší, ale jinak výborná whisky. Jediné co bych Glenfarclas 18y opravdu vytkl, že už mi 12y nechutná tak jako dřív :-( :-)

Autor: Hunter
WB
Aroma: Sherry, ovoce, hřejivý závan alkoholu a trochu lakovosti, pak koření.
Chuť: V chuti mi přijde, že je o něco dál, než ve vůni. Krásně uhlazená, krémově čokoládová, mírně nasládlá se suchostí sherry v dochuti. Med, trocha pryskyřice, les.
Shrnutí: Ochutnána na společné akci s Duthoronem a jeho kamarádem Pedrem. Zatím jsem ochutnal 12,15,18 a 21 yo. První tři jmenované jsou všechny dobré a pro mě i velmi vyrovnané, pouze ta jednadvacítka je slabší a zaostává. Tedy ne úplně, cenově je nejdál. ;)
Body: 84

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Dřevité sherry, trocha čokolády, ovocné a vcelku jemné, jak má Glenfarclas ve zvyku.
Chuť: Dobře nastavená síla, dřevitě karamelové.
Dozvuk: Kořenitě dřevitý dozvuk, sladké to ani moc není.
Shrnutí: Whisky mi chutnala, s tou 21 yo to ale můžu porovnat tak leda ze vzpomínek. Cenově pochopitelně vyhrává 18, protože je levnější a je to navíc litrovka. Pak už to je asi o preferencích, osmnáctka má takový větší šmrnc řekl bych, je výraznější, ale až moc mi v ní vystupuje dřevitost. Oproti tomu 21 je krásně jemné a sladké pití, ale zase možná až nudné.

Autor: Torrez
WB
Aroma: Zvláštní mořsky-nasládlá vůně, chvílemi svěží květiny, chvílemi zase slanější zatuchlost. Buchtičky, trochu zemitosti.
Chuť: Sladká, jemnější … extra jemná.
Dozvuk: Střední že by? Lehce větrový, slaďoučký.
Shrnutí: Ve vůni velmi zajímavá a hluboká, ale chuť mi přišla nějak moc přejemnělá. Za ty peníze se určitě dá vybrat lépe, 12 YO mi sedla více (cena-výkon).

Autor: josé
WB
Aroma: měkké, nasládle ovocné - hrušky, jablka. do toho se mísí jemná dřevitost, třešňové pecky a vanilka s čokoládou. příjemné (b.2/3)
Chuť: jemná. nakyslou ovocnost vystřídá dřevitost suššího charakteru. skořice, koření. (b.1/4)
Dozvuk: sladší suchá dřevitost. čokoláda a zase ty třešňové pecky, rybízová marmeláda (b.1/2)
Shrnutí: pohodová whisky s patrným sherry vlivem. při slepém porovnání s Tomatin 18 je tato o fous lepší. za vzorek ze 4.HKdegu děkuji salamovi. v párovací kombinaci s kachnou a obzvláště hruškami mi tehdá voněla i chutnala. (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.