ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Balvenie 17 yo Double Wood
Autor: Jerry1
WB
Aroma: Nádherná jemná sherry sladkost.
Chuť: Sladká, šťavnatá, výrazná, beze stopy hořkosti.
Dozvuk: Střední, sladkost zůstává v ústech a pomalu odeznívá.
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, která je ale na tu chuť celkem drahá. Takže ochutnat doporučuji, celou láhev ne.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Bohaté, ovocně lihové, čerstvé velmi příjemné Speyside, kyselá dřevitost v únosném množství
Chuť: zprvu štiplavý, pak spíš koženě olejovitý
Dozvuk: sladký, čokoládový, hořké pralinky, v dozvuku nějaké to dřevíčko
Shrnutí: Sedmnáctka je odtajněna a já jsem rád, to byl můj tip (kdyby nebyl, tak se ale nepřiznám). Je totiž sice moc dobrá, hezké více než důstojné pokračování dvanáctky, ale druhá koštovaná je ještě o kus lepší ;-)

Autor: joy
WB
Aroma: sladké dřevo, ovoce, slad, rozinky, tóny medu a sena
Chuť: sladká, ovocná a lehce dřevitá
Dozvuk: kratší, sladký, bonbónově navoněný (jablečné bonpary), kořeněně hřející
Shrnutí: Příjemná whisky, ale jak píše Jerry, je dost drahá na to, co nabízí.

Autor: lalos
WB
Aroma: V porovnání s 12 yo naprosto stejný základ. Máslo, sušenky, vanilka, rozinky. Při 43% méně štiplavé lihovosti. Výraznější až lehce zatuchle nakyslý vliv sherry.
Chuť: Příjemně sladká, ostřejší ve srovnání s dvanáctkou. Opět fůra vanilky, zvýrazněné sherry a dřevo. Opravdu bohaté a výrazné chutě, přitom menší hořkost.
Dozvuk: Dlouhý a sladký. Sušené datle, mandle, výrazné dřevo, skořice. Hořkost minimální.
Shrnutí: Výborná whisky. Ve všech ohledech výraznější, vrstevnatější a bohatší než mladší dvanáctiletá sestřička, v základu si ale jsou velmi podobné. Reálně je o 30% lepší, cena je ale trojnásobná. Vzorek OK, ale lahev si nekoupím.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.