ZPĚTRecenze:

Láhev: Bowmore Gold Reef
Autor: Cyra
Aroma: Slabé, slabé. Skoro žádná Bomorovská hlína, spíše bych typoval nějaký nakouřený speyside. Lehce vanilka, dřevo.
Chuť: Celkem jemná a sladší. Náznak vanilkového kouře, pak přechází spíše do dřevitosti a s tím spojené nahořklosti. .
Dozvuk: Dřevo zjemněné krémovou nasládlostí a vanilkou. Po hodně dlouhé době se uzkáže něco málo jódu.
Shrnutí: Tady bych Bowmore nepoznal. V přímém srovnání s Black Rock prohrává ve všem. Ten je rozhodně zajímavější a výraznější.

Láhev: Bowmore Gold Reef
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Dřevitější rašelina. V souboji se zajímavým Compass Box Peat Monster prohrává. Mírná rašelina bez invence. Možná mírně nasládlé, ale to už mě ovlivňuje v dalších kolech chuť, trochu citrusů.
Chuť: Trochu zatuchlá rašelinka, je mírně nasládlá, i když v souboji s Compass Boxem se sladkostí nemůže měřit. Trochu si tam pohrávají i svěží ovocné tóny.
Dozvuk: Tak jo, samozřejmě rašelina, ta přetrvává dlouho z podstaty věci, ale žádné velké monstrum stejně jako s ní srovnávané Peat Monstrum to není. V dozvuku jsou nějaké sladší tóny, ovoce, vanilka.
Shrnutí: Tak jsem si doplnil do sbírky další Bowmore. Tenhle je z Travel Retail edice a Black Rock v ní stále vyniká. Gold Reef mi přijde horší, White Sands nejhorší, jako by celou tu edici postavili obráceně. Ony ty Bowmory nejsou špatný, já je mám rád a hezky jsem si je propil, ale je to takový jednodušší pití. Možná se ten Black Rock jenom výjimečně povedl. Z většiny základních dostupných Bowmorů jsem měl celou láhev, Gold Reef a White Sands byly vzorky, ještě je časem někdy přechutnám, abych si byl jistý.

Láhev: Bowmore Gold Reef
Autor: zyki
Aroma: broskvový kompot, lehce dřevo
Chuť: bílá káva, lehčí hliněná rašelina
Dozvuk: trochu rašeliny, něco mléčné čokolády
Shrnutí: příjemná whisky, relativně málo rašeliny, Black Rock byl hutnější a výraznější, myslím, že barvy v názvech vystihují rozdíl charakterů


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.