ZPĚT



Recenze:

Láhev: Scallywag DL
Autor: Hunter
WB
Aroma: Na první přivonění mi přišla dost lehká, charakterem ne nepodobná blended whisky. Ale při podrobnějším zkoumání se tu dá najít o něco pestřejší paleta vůní, než u běžného blendu, abych této blended malt whisky zase nekřivdil. Ovocná sladkost, trocha peprnosti, slad a velmi jemný dotek sherry. Vanilka, trochu travnatosti a pomeranč.
Chuť: V chuti mi už blend nepřipomíná. To bude i tou silou, 46%. Peprnost si podává ruku se sladovostí a nasládlým ovocem.
Shrnutí: Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Tento bleded malt obsahuje, kromě jiných whisek ze Speyside, Mortlach, Macallan a Glenrothes.
Body: 83

Láhev: Scallywag DL
Autor: Nethar
WB
Aroma: Mírně nasmrádle ledaigovité, houby se dřevem. Sladké ovoce. Zbrusu nová gumově-textilní podložka pod myš.
Chuť: Jemná na jazyku, s trošku kouřovitým a zároveň nasládlým podtextem, nějak mi to dohromady neladí.
Dozvuk: Mírný kouř s mírnou sladkostí. Spíš delší. Postupně zdráhavě vylézají rumové pralinky.
Shrnutí: Hmm, Douglas Laing blended malt. No Big Peat mě zaujal mnohem mnohem více. Za tuhle bych ty prachy nedal, aspoň po prvním vzorku určitě ne.

Láhev: Scallywag DL
Autor: lalos
WB
Aroma: Výrazné rozinky, rum, štiplavý líh, banán, pečená jablka.
Chuť: Slaďounká, ovocná. Fajn Speyside chuť. Med, skořice, opět rozinky, troška dřeva.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký, bez hořkosti. Cukrový, rumový.
Shrnutí: V podstatě klasická Speyside se vším všudy. Nic nechybí, nic ani nepřebývá, zároveň z ní ale nic nevyčnívá. Dám si ji znovu rád, na adepta na lahev to ale nevidím.

Ve srovnání s Cragganmore 12 je to asi plichta. Douglas Laing je sladčí, ovocnější. Diageo je voňavější, ale spíše vodovější.

Láhev: Scallywag DL
Autor: zyki
WB
Aroma: velmi příjemná květová sladkost, sušené ovoce, časem něco jako sladká mrkev dušená na másle
Chuť: nejprve rozinková sladkost (skoro si říkám, zda tam nepřidali kapku Araratu), postupně vysychá, přidá se koření (?hřebíček)
Dozvuk: suchost po polknutí postupně přechází v listový salát pokapaný pomerančovou šťávou
Shrnutí: prvotní impulz k ochutnání byl trochu iracionální, obrázek foxteriéra s monoklem, výsledkem je ale příjemné překvapení, velmi povedená a zajímavá whisky, uvažuji o pořízení lahve


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.