ZPĚT

Recenze:

Láhev: Macallan Amber
Autor: J.K.Ch
Aroma: Tohle je definice whisky. Krásná vůně svěžího dobře zralého ovoce, sladu a máslového pudinkového krému krásně doplněné o sherry. Můžete ji čichat, jak chcete, prostě do nosu neštípe. Při podrobnějším zkoumání se objeví rozinky.
Chuť: Sherry, velmi výrazná ne však hořká dřevitost, kořeněnost a náznak skořice.
Dozvuk: Dozvuk je velmi dlouhý, příjemně hřejivý, který přechází přes šťavnatou sladkost a až na úplném konci se to zkazí nahořklostí po rozkousnutém hřebíčku.
Shrnutí: Vůně téhle whisky je definicí. Je velmi příjemná blížící se dokonalosti. Chuť a dozvuk jsou také dobré, ale zdaleka si nezaslouží toliko superlativ jako vůně. Ochutnal jsem ji několikrát a nakonec si pořídil láhev. A jsem rád.
Body: 83

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Slad, hořká čokoláda, sladkost.
Chuť: Sladká a lechce štiplavá. Hořká čokoláda, slad, nějaká sladká ovocnost.
Dozvuk: Slad, nesladká čokoláda, snad i sherry v pozadí.
Shrnutí: Tak tohle má být ten slavný sherrený Macallan? Jako, je to víceméně příjemná sladší whisky. Ale to je všechno, nezaujala, neohromila. Lepší kousky se dají najít i o pár stovek levněji.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Aroma je příjemné, sladké, uznávám, že konkurence je hodně těžká, ale proti dvanáctce prostě nemůžu být nic jiného než zklamán, sherry tolik nevybíhá v ústrety, nevolá: "Nethárku, vypij mě!" což já mám rád ;-) Vážně vzato: 12 yo je výrazné sherry, je to nasládlé, ale je to i svěží suché sherry, žádné PX rozinky (které jinak taky miluju), u Amberu je to jenom sladké (bez rozinek), méně nuancí, méně intenzity. Dobré, ale nesplňuje mé očekávání.
Chuť: Sladká, jemná, prvních pár vteřin až nijaká. U dvanáctky se mi úplně vybavuje nějaké to suché sherry, co jsem prozatím ochutnal, tady je to prostě sladší whisky.
Dozvuk: Sherry, trochu hořkosti.
Shrnutí: Zde jsem zklamán, levnějšího nástupce Macallanu 12 yo Sherry Oak jsem v ní nenašel.

Autor: Pitrs82
WB   WOL
Aroma: Olej, citrusy, suché obilí, čokoláda, zralé ovoce, v pozadí přítomná jakoby guma.
Chuť: Čokoláda, skořice, čerstvě posekaná tráva, sherry.
Dozvuk: Suché ovoce, olej, ořechy, trochu dřeva, neustále přítomná čokoláda.
Shrnutí: Můj úplně první Macallan. Pořád nemůžu dostat z hlavy tu vůni, neustále mi to připomíná jako kdyby někdo namočil gumu na gumování tužek do oleje společně s ovocem a mořem čokolády, nechal to celé měsíc louhovat. Velmi zvláštní a neotřelá vůně, která mi docela sedí, nicméně v chuti je už více ovocnější, ostatní ustupuje jakoby do pozadí před ovocností a čokoládou. Dozvukem se mi zase vrací k olejovitosti a lehké dřevitosti, tady už toho ovoce tolik není. Moc se mi líbí všudypřímnost čokolády. Za mě velmi zajímavá whisky, koupil jsem lahev v akci na kolonial.cz a za těch 899,- Kč toho rozhodně nelituji.

Autor: Radek
WB
Aroma: Bijte mě, tlučte mě, cítím jahody. Jahody v papírové krabici.... a trochu benzínu.
Chuť: Jahody, zahradní jahody, bohužel nezralé.
Dozvuk: Říkám to nerad, ale hořký.
Shrnutí: Tak tudy cesta nevede.
Body: 83

Autor: Rescue
Aroma: Sladké, bohaté, plné, med a sherry
Chuť: Sladká, lehce suchá dřevitost a sherry
Dozvuk: Dlouhý, plný, krásně hřejivý
Shrnutí: Vzhledem ke skutečnosti, že jsem tuto whisky chutnal na WF 2014, tak už si na bližší zážitky nevzpomínám. Ale myslím, že to byla první whisky na festivalu a říkal jsem si: "Dobrý začátek" ;)

Autor: Severan
WB
Aroma: Jemné štipnutie do nosa a následne vône. Najvýraznejšie čerstvá vanilka, kvetnatý nádych. Po chvíľke sa objavuje sušená vanilka, karamel, drevené čipsy, trochu papiera a výraznou bodkou je vôňa sisalu. Aróma je vynikajúca a z 10 privoňaní si človek musí aj 10 krát odpiť
Chuť: Z prvu sa mi zdala silnejšia než 40% (dojem). Určite vanilka, a dlho len vanilka. S pridaním vody sa chuť whisky krásne otvorí. Stále dominuje vanilka, potom karamel, alebo skôr karamelky so smotanovou príchuťou, nesladká čokoláda v pozadí, doplnená akousi príjemnou chuťou trstiny a v úplnom závere cítim prezretý pomaranč, možno až grep, ale bez horkosti.
Dozvuk: Napriek tomu, že som to takmer vôbec nikde nezahliadol, tak určite tam je náznak cigary a

škorice. Dlho po vypití odstáva príjemná chuť a pocit v ústach. Výborná

Autor: joy
WB
Aroma: krásně sladká sherry vůně, med, lehká dřevitost
Chuť: oproti vůni je chuť o poznání sušší, dřevitost, květiny
Dozvuk: nasládlý, pak sušší a dřevitý, skořice
Shrnutí: Docela pěkná sherry whisky. Ani při delším čichání nevystupuje žádná pichlavost. Jediná výtka je k ceně. Třeba Glenmorangie Lasanta je levnější a i chuťově lepší

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.