ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila 1998 Distillers Edition
Autor: Króča
Aroma: typika Caol Ila, tedy mořská pláž s uhelným dýmem, jak tomu říkám já ;) vše tentokrát úhledně zabaleno do sladkého pláště z kynutých buchet.. časem ve sklenici na úkor sladkosti vystupuje pikantnější rašelina
Chuť: hladivá, nasládlá se stopu připáleného dřeva.. přesto stačí chvíli válet na jazyku a vystupuje výrazná kouřovitost s rašelinou
Dozvuk: Výrazně rašelinný nájezd dohání příjemně hořká čoko s dřevitým mravenčením na jazyku (jako když si přeležíte ruku) přičemž závěr patří spíše kouři
Shrnutí: Svým stylem krásně zapadá do řady whisek, které jsem z této palírny ochutnal.. a že mám místní styl rád :mrgreen: bohužel v této řadě ani nijak zvlátě nevyčnívá..nejsilnjěší je asi finish, kde to co do síly tak plnosti tahle whisky rozbalí, ale přes to jsem si od DE a [i]"Double matured in Moscatel cask wood"[/i] sliboval trochu víc ;) už kvůli ceně bych šel raději po základní 12 yo, se kterou mi přije tahle DE jaxi taxi porovnatelná..
Body: 84

Láhev: Caol Ila 1998 Distillers Edition
Autor: zyki
WB
Aroma: sladkost připomínající jahody rozmačkané s cukrem a smetanou, zralé bílé hrozny, mírný mořský vánek, lehká rašelina (někde mezi hlínou a dezinfekcí), časem se přidává stopa skořice
Chuť: sladkost je téměř neovocná, je překonána výraznější slaností, rašelina zesílí
Dozvuk: příjemná směs soli, rašeliny a skořicové nasládlosti
Shrnutí: výborná whisky, motivuje k ochutnání dalších z této palírny

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.