ZPĚTRecenze:

Láhev: Talisker Dark Storm
Autor: Hunter
WB
Aroma: Peprná rašelina, ale přijde mi dost ovíněná (jako by dozrávala v sudu po červeném vínu), citrusy. Vůně je to bohatá, hluboká, vrstevnatá. To vyznělo obzvlášť v přímém srovnání s Bowmore Black Rock.
Chuť: Olejnatá, nakyslé červené víno, postupně kyselost odeznívá a vynořuje se rašelina, suchost a čokoláda. Po celou dobu je pak taliskerovsky peprná.
Shrnutí: Podle informací, co jsem hledal, asi v sudu po červeném vínu nedozrávala, ale přesto je tenhle styl ve vůni i v chuti hodně znát, nebo se mu asi spíš podobá, zvláštní. Asi nebudu sám, stejný dojem měl jak čtu i salam15. Velká dobrota, za vzorek moc děkuju Netharovi.
Body: 89

Láhev: Talisker Dark Storm
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Hodně podobný klasické desítce (tu asi znáte ;-)). Je tam cítit vanilka, květinky z nějakého prostředku v drogerii. Víc kůže než kouře.
Chuť: Nemůžu si pomoct, na Taliskery docela jemný, nebo mu to aspoň trvá delší dobu. Ale pepřík a rašelina jsou tam.
Dozvuk: Zatuchlost dřeva a rašeliny, mírná hořkost a drsnost, kořenitost.
Shrnutí: Moc fajn pití, navíc litrovka. Ale zase, ta laťka od desítky - cena/výkon i cena i výkon ;-) - je tak vysoko (teda cena nízko), že Dark Storm ji u mě nepřeskočí. Chtěl jsem napsat, že stát stejně, asi bych je střídal, ještě jsem si dal dalšího minipanáka na jistotu, ale ne, desítka mi šmakuje víc. Jenže svět by jenom s ní byl příliš jednotvárný.

Láhev: Talisker Dark Storm
Autor: salam15
Aroma: Tady mne DS trochu překvapil. Cítím červené víno, nebo možná sherry? Každopádně je to těžká jakoby sladká vůně. Pak ořechy, pepř a na konec cognacové tóny a kouř. Vůně mi tedy přišla odlišná od 10 yo s její solí, bergamotem a kouřem.
Chuť: DS mi chutná prakticky stejně jako desítka (tedy Talisker ne Gambáč), když jsem se snažil najít nějaké rozdíly, tak jsem dohledal mléčnou (spíše snad smetanovou) čokoládu, jinak je tam všechno jako u 10 yo, tj. nasládlý start, pepř, hřmící sopka a tak vůbec ústící v dřevitý dozvuk, který je o něco jemnější než u 10 yo a o dost drsnější než u Gambáče
Shrnutí: Velice příjemná whisky, přesně můj styl. Talisker je asi můj největší oblíbenec - baví mně ta obojakost spojující chuť Highland s Islay. Tohle bych prostě mohl pít pořád, akorát teda nevím, kdo by to platil, protože 1700,- Kč za litr je oproti 8 a 9 stům za sedmičku 10 yo z mého pohledu neospravedlnitelný rozdíl. Je nicméně pravda, že takhle jsem to měl zatím se všemi Taliskery, které jsem ochutnal - super pití, ale ne o tolik lepší, o kolik je dražší.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.