ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bushmills 16 yo Three Woods
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně parfémová připomínající bourbony, dále ořechy.
Chuť: Jemná, lehká, slabě karamelové dokončení.
Shrnutí: Nezaujala mě.
Body: 75

Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Těžší a sladší charakter (náznak karamelu) s výrazným vlivem portského. Přezrálé hrušky a pomerančová kůra. Lehce, ale ne nepříjemně, umělé aroma. Zvláštní dřevité aroma jakoby truhlářská dílna a náznak dřevotřísky.
Chuť: Trošku ostřejší nástup alkoholu mě vzhledem k trojí destilaci překvapil. V chuti je méně sladká, než by člověk dle vůně čekal. Opět je značně cítit vliv portského.
Dozvuk: Ze začátku velmi příjemný, rychle však přechází do sucha. Náznak ovoce a dřeva, které je chuti docela utlumeno.
Shrnutí: Tuhle whisky mám z Irských asi nejraději. Jedná se o velice příjemné pití za rozumnou cenu. Oproti Bushmill’s 10 Yo je to ohromný skok kupředu.
Body: 85

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Příjemná, sladká, ovocná.
Chuť: Sladká, ovoce, med a slad, příjemná.
Dozvuk: Sladké dřevo, med, příjemný slad.
Shrnutí: Pohodová whisky, přišla mi slabá ale velmi příjemná.

Autor: josé
WB
Aroma: lehčí, svěží, hodně suchého AO. toffee. ovocné tóny, zelená hruška. (b.1+/3)
Chuť: staré dřevo, spíše tmavé, čokoládové, spálené. pikantnost, medově nasládlá, ovoce. mírně těsto. (b.2/4)
Dozvuk: čokoládový. staré dřevo, hrozinky, trocha zemitosti. lékořice, lékorky, guma. výrazně větrový, máta. (b.1+/2)
Shrnutí: není to špatné. zvláštně dřevité s hodně větrovým koncem. patří k tomu lepšímu z Irska. nad touto nos neohrnuju. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: med, skořice, lesní jahody, závan vína
Chuť: jemná, delikátní, čokoláda, med a skořice, ladké červené víno
Dozvuk: krémový, střední, mírně nahořklý-hořká čokoláda a sladké koření
Shrnutí: Nějaké starší zápisky. Teď už se ani nedá sehnat. Tehdy mi přišla jako docela dobrá irská, kvalit sherry nebo port whisky ze Skotska ale nedosahuje

Autor: spyna
WB
Aroma: Ovocné až marmeládové, slad, špetka kouře/dřeva (sud od portského tomu dává moc příjemnou vůni, která se mi osobně líbí víc než u 21yo)
Chuť: jemná, slad, trocha vanilky, karamel
Dozvuk: Střední, ostrý dozvuk, přecházející do sladkosti se stopami kouře
Shrnutí: K téhle whisky mám hodně speciální vztah, neb to byla má první "single maltska" navíc jsem jí otevíral na počest narození druhého synka a k tomu to je taky pořadové číslo 1 v mém "degustačním notýsku". Nad to mi tenhle Bushmillskej dozvuk skvěle sednul, takže vzpomínky na ní jsou víc než dobré. Když jsem poslední panák v lahvi konfrontoval s 21yo tak nad starší sestrou vyhrál díky své "pubertální" neusazenosti, která mi přišla zábavnější než u vyrovnané 21yo. Opravdu dobrá whisky.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.