ZPĚT

Recenze:

Láhev: Jack Daniel's Black Label
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně je cítit nasládlé ředidlo, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Je to zakomponované do celkové vůně, do dřeva, těžké sladkosti přezrálého ovoce, větrovosti, lékořice. Někde za tím je znát i lák od okurek a tekutý podpalovač nalitý na dřevěném uhlí. Vlastně to vše dohromady pěkně ladí a líbí se mi to.
Chuť: V chuti už je ale celkové vyznění slabší. Lihovost je znát, tělo je tenké. Přepálená kukuřice, skořice, trocha vanilky a dřevité nahořklosti.
Shrnutí: Ochutnal jsem snad po dvaceti letech díky oslavě kamarádových narozenin. Celkově je JDBL dost industriální, ale nijak zvlášť mi to nevadí.
Body: 79

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká a jemná, jablka, med, javorový sirup.
Chuť: Dřevo, docela sladká, příjemná, jemná.
Dozvuk: Karamel, suché dřevo, sladká pryskyřice.
Shrnutí: Já si nemůžu pomoct, ale po těch pár pivech mi opravdu chutnal, silná a sladká přímočará whisky.

Autor: Nethar
Aroma: hustá sirupovitá vůně bourbonu, navíc taková umělá, mám chuť ji odloupnout a podívat se na skutečné jádro. Sladkost třeba irské whisky je pro mě přijatelná, ale tohle už je nad moje limity
Chuť: vanilka, skořice, karamela, žvýkačka Pedro, překvapivě není tak hořká na jazyku, jak bych od takové voňavky se strachem v očích čekal
Dozvuk: sladké aroma se vrací, naštěstí není třeba utíkat, protože ne na dlouho
Shrnutí: není to asi špatný, ale já to nerad ;)

Autor: Torrez
Aroma: Sladký odlakovač, hořčičné semínko (fakt), slabě skořice, vzdáleně připomíná karibský rum. Lehce dřevité a ždibec uzeného kuřete.
Chuť: Nakyslá, opět bych zmínil hořčici. Zvláštně zemitá, ale celkově slabé intenzity.
Dozvuk: Krátký, vodový. Po chvíli se mi vybavilo, jak jsem jako malej žral sníh.
Shrnutí: Pití poměrně bohaté na chutě a vůně, ale nějak to celé nehraje dohromady. Na namíchání tohohle musí opravdu člověk master distiller :D, pobavil jsem se. Navíc dost drahé pití, za polovic by to asi bylo přijatelné. Za mě odzkoušeno a stačilo mi.

Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Nasládlá, lehce parfémovaná kukuřičně vanilková vůně s připomínkou višní v rumu. Na pozadí se pak skrývá relativně nenápadná lihovost s náznakem čerstvého dubového dřeva.
Chuť: Souboj kukuřičně vanilkové sladkosti s lihově umělohmotnou nahořklostí, doplněný o dřevěné uhlíky.
Dozvuk: Krátký, jemně hřejivý, se stopami vanilky a vodou přelitých dubových hoblin.
Shrnutí: "Starý sedmičkový Jack" je spíše méně náročné pití. Ne každému sedne onen parfémový přídavek v aroma či zřejmý rozpor komentované sladkosti a specifické nahořklosti. Snad v nějakém míchaném nápoji může splnit účel na výbornou, samostatně mne ovšem nezaujal.

Autor: bred
Aroma: vanilka, karamel, horká čokoláda, dym
Chuť: vanilkový koláč, karamelky, horká čokoláda, dosť výrazná dymovitosť,jemná pachuť po spálených uhlíkoch,istá suchosť spojená s jemnou nasládlosťou
Dozvuk: vcelku dlhý, dymovo uhlíkovo suchý
Shrnutí: dobré pitie, tu sa určite potvrdzuje pravidlo,že sto ľudí sto chutí, a mne to proste chutí
Body: 84

Autor: dFamousMouse
Aroma: sladké, sladké,sladké a trocha ovoce,ale v karamelu :lol:
Chuť: asi nejsladší co jsem kdy ochutnal,karamelová,kompotová, jednotlivé složky ovoce jsem nenašel, pak klasická nenáročná dřevitost zabalená v cukru zase a zase
Dozvuk: kupodivu to není tak bonbónové jako celé pití, ale trošku vykoukl nějaký až skoro nepřírodní voňavý čertík :lol:
Shrnutí: ale není to zlé, je to docela dobré, láhev mám rozpitou sice delší dobu,ale až dojde....asi zase poličku o základního džeka doplním, no možná že na poličce je taky kvůli designu láhve a nostalgii...ještě když sem cicmal pifsko jsem ty poličky s lepším pitím v restauračkách obhlížel a....JD zaujal nejvíc.Ale kupovat budu jen v akci, jinak by byl poměr cena / výkon dost nerovný ;)

Autor: inerc
Aroma: Nevyrazna, umelo sladkasta, naznak vanilky a hlavne...dominantna zlozka, zrejme dosledok obsahu kukurice mi nieco pripomina...
Chuť: Znovu ta umela nasladlost s vanilkou, velmi v pozadi drevo a jemny dym, liehovitost a znovu ta vec no teraz som si uz spomenul, vypaleny repak
Dozvuk: Jemny, nevyrazny, trochu ovocia a dreva
Shrnutí: Oproti skotskej je aroma a chut prazdna a zaostava, plus ta specificka stopa kukuricnej zlozky. Na druhej strane ako bezne pitie je to OK, z americkych kuskov patri medzi tie lepsie, no nie je to nic co by ma nadchlo.

Autor: josé
WB
Aroma: lehce sladké, nikterak výrazné. převažuje dřevitost - hutnější starší, tmavší. kousek vanilkové čokolády, banánová žvýkačka (b.1/3)
Chuť: nasládlá a hlavně nahořklá dřevitost. kakao. řídká. žádná vanilka, žádné koření (b.0/4)
Dozvuk: hřejivý, odeznívání chuti. dřevo, čokoláda broskve. sušše drhnoucí (b.0/2)
Shrnutí: naslepo porovnáváno s Jack Daniel's Sinatra Select, který je mi o dost víc příjemnější. tento zaostává. nahořklá tmavá dřevitost mi nesedí. za půlbody (b.1/1)
Body: 2

Autor: joy
WB
Aroma: výrazně laková a umělohmotná, dřevitá, sladká, vanilka, navoněné maliny, cukrovost kukuřice
Chuť: nasládlá, vanilková, avšak pak se objeví hořkost, která sladkost přebíjí (javorový sirup), dřevitost, lakovost a umělohmotnost
Dozvuk: silně dřevitý, nahořklý, lakový, ke konci se na konci objevuje na pozadí nasládlost a vanilka
Shrnutí: Po dlouhé době jsem se k němu zase dostal (dárek lahvičky) a musím říct, že stále pro mě přetrvává nepitelnost. Ne že by se to nedalo pít, ale nemám z toho žádný požitek a navíc ta brutální dřevitohořkost a lakovost ke konci, to není nic pro mě

Autor: tornado
Aroma: Lehčí. Lepidlo kanagon a bourbonová syntetičnost. Po odstání je lepidlo méně výrazné a objeví se stopa dřeva, kávy a kakaa.
Chuť: Lehká, jednoduchá. Trochu medu a vanilky, po stranách jazyka náznak ovocných tónů.
Dozvuk: Kratší, sládne do vanilky a na chvilku se objeví syntetičnost. Ke konci nasládlá jablka, banán a vanilka.
Shrnutí: Hodně jednoduchý kousek. Pitelný, ale nezajímavý.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.