ZPĚT

Recenze:

Láhev: Springbank 12 yo Claret Wood
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výraznější, ostřejší, proti Calvadosu sladší, hutnější (vůní a vlastně i barvou).
Chuť: V chuti mírně nakouřená.
Dozvuk: Zdál se mi spíše kratší.
Shrnutí: Opět povedený Springbank, ale zatímco tady jsem si tak nějak normálně pochutnal, u Calvadosu jsem dokonce dvakrát spokojeně pokýval hlavou :-D

Autor: Shargard
Aroma: bohatá syrupová vůně, lehce pichlavá, jablka, nějaké exotické ovoce - datle, fíky?, vanilka, trochu dub, krémová, dobře zaoblená

po přídání vody se více rozvine ovocné aroma
Chuť: bez vody - hroznová sladkost střídá koření, ale velice jemně, ovocný džem, opět krémovost

s vodou - koření ustupuje, whiský má víc vínovější charakter, ale stále minoritní
Dozvuk: středně dlouhý, hřejivý, kde se mísí trocha koření a ovoce - mohl by být trošku delší, ale to je moje přání nikoli kritika

s vodou víc sušší, méně hřejivější, malinko naparfémovaný, lehounce slaný, po té se objevuje i náznak rašeliny - dost zajímavý, prodlužuje se i finish
Shrnutí: Jsem přijemně překvapen jak dokáže tahle whisky při takové síle být milá k mým smyslům. Kvalitní whisky za přijatelnou cenu - kolem 50 euro. V Čechách asi těžko k sehnání. Bez vody velmi dobrá, ale po přidání vody je skvělá.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: těžší, výrazné, do rumova. sladké, med, medové perníčky, skořice, mandle, jablečné křížaly. zpoza toho vykukuje lakovost, lihovost a taky kouř, no ne. (b.2/3)
Chuť: zajímavá. ostřejší - asi bude mít víc %. dřevitě drhnoucí. šťavnatá, pod sladším tělem mírně nakyslá, zázvor, grep, pepř. (b.2+/4)
Dozvuk: už sladší, pikantní, dřevěný. kandované ovoce a kouř. (b.1/2)
Shrnutí: tipuji finish po nějakém sladkém vínu a vyšší voltáž. líbí se mi víc než protivník slepého duelu Kilkerran 12. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: ovoce, hrozny, sladkost (med?), hutnější než Springbank Calvados
Chuť: sladká, pak ostrost - pepř a zázvor, ovoce a nakonec třísloviny z červeného vína - taková ta vinná suchost u červených vín. To, když se povede a je to vyvážené, ,tak u červených vín doslova miluji. A tady to bylo taky!
Dozvuk: střední, hřejivý a lehce slaný
Shrnutí: Byl jsem mile překpaven. Tento vzorek mi chutnal. Do úplné spokojenosti mi vadila ta typická pepřovitá ostrost, která je u Springbanků moc výrazná, aspoň pro mě.

Autor: salam15
Aroma: vyzrálejší, plné, hutné, těžké – rum, sušené meruňky
Chuť: sušené meruňky, hutnost, pepř, ostrá chuť vyššího alkoholu, dřevo
Dozvuk: dlouhý
Shrnutí: Vynikající whisky, hutná a skvěle pepřová, výraznější alkohol ale trochu sráží dojem z chuti, dozrávání po víně se na ní velmi dobře podepsalo. Za vzorek děkuji Petrovi.

Autor: sandrider
Aroma: vůně je bohatá, sladká - med a karamel, ovoce - jablka, celkově velmi dobrá
Chuť: za vůní trochu zaostává, sladká - pomeranče, bylinky, kořeněná
Dozvuk: dlouhý,objevuje se pepř, chvilku slabě slaný
Shrnutí: tenhle experiment se povedl, whisky je velmi dobře pitelná, vysoký obsah alkoholu není vůbec na škodu, spíš naopak, z toho co jsem ochutnal mi Springbank sedí nejvíc - výborná 10 yo, snad ještě lepší 100 proof, taktéž výborná Rundlets&Kilderkins a teď Claret Wood :clap:

Autor: zyki
Aroma: perník, trocha kůže, sušené meruňky, fíky, v pozadí velmi mírný kouř
Chuť: přidají se jablka, lakovost, ostřejší koření
Dozvuk: kůže s medem rychle odezní, dlouho přetrvávají zavařená jablka
Shrnutí: opravu výborná

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.