ZPĚT

Recenze:

Láhev: Balmenach 10 yo DT NC2
Autor: Hunter
WB
Aroma: Čistá sladová vůně s trochou medu, hromadou vanilky a svěžestí citrusů, k tomu se přidávají sušené banány. Stylově mi vůně připomněla Balblair 1997. Je svěží i mírně pichlavá, to se mi na tomhle stylu líbí.
Chuť: Med, vanilka, dřevo, citrusy, travnatost. V dochuti vystupuje dub, taniny. Ty už tam závěr trochu kazí, ale stále je to v pohodě.
Shrnutí: Řekl bych že jde o dobrou alternativu k Balblairům a Bladnochům. Za vzorek díky salamovi.
Body: 85

Autor: J.K.Ch
Aroma: Alkapren, a ovoce s převahou citrusů a banánů a lehká vanilka. ​
Chuť: Ostrá, velmi, silná, pepř, trochu ovoce kde hrají prim citrusy, dále peckovitost.
Dozvuk: Kořeni a dřevo. Je natrpklý, docela dlouhý a štiplavý. Kopřivový čaj a tabák a smetana.
Shrnutí: Tohle je opravdu zajímavý kousek. Whisky na tolik zvláštní že stojí z ochutnání. Za láhev mi ale nestojí.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Ostrá, travnatá, svěží, spíše nakyslá.
Chuť: Výrazná, ostrá, štiplavá.
Dozvuk: Až tady mi přišla nasládlá, dokonce snad i více než Dalmore.
Shrnutí: Takový ostrý Bladnoch mi to možná připomínalo více, než Speyside. Nebyla špatná, stejně jako filátko ze pstruha, které jí bylo kamarádem na 1. Hradecké degustaci. Díky za vzorek (ehm, asi vzorky), Jirko!

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, voňavé, ovocná kyselinka. bohužel lihově štípne. s nápovědou banán. slabší, málo výrazná (b.1/3)
Chuť: lihová. dřevo, maličko sladkosti i nakyslé - bílé víno. sušší. na hraně s hořkostí (b.1/4)
Dozvuk: dřevěný, nasládlý (b.1/2)
Shrnutí: mám z ní trochu rozpačitý dojem. obzvláště po třech předcházejících hodně výrazných kouscích. takové na půl plynu. teda krom alkoholové rozevlátosti. (b.0/1)
Body: 3

Autor: salam15
WB
Aroma: Banány, vanilka, bílá čokoláda, štiplavost
Chuť: Speyside, med, ryzlink, bergamot a klasický tabákový konec bez hořkosti
Dozvuk: Příjemný, delší a pálivý po alkoholu. Na konci zbyde rozinková chuť
Shrnutí: Moc pěkná whisky. Je to prostě klasický Speyside, který není ničím nezarmoutí, ani nepřekvapí. I když vlastně ano. Podle toho, co psali na maltmadness, je kvalita nezávislých plnění velmi nevyrovnaná a většina mladších lahví (okolo 10 let) je tam hodnocena mezi 67 a 79 body. Jenom pár vesměs starších lahví bylo za 84/85 bodů, které bych téhle whisce asi taky klidně dal. Takže lze říci, že mne tahle lahev vlastně velmi příjemně překvapila

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.