ZPĚT

Recenze:

Láhev: Queen Margot 5 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Solidní, ořechově medový blend s vyzněním až do hutného ovoce, hřejivý. Dost výrazné aroma, to se mi líbí.
Chuť: Chuťově za vůní zaostává, ale nic závadného jsem nenašel, jako u starší QM 8 yo. Med, dřevo, opět přezrálé ovoce. V dochuti silná hořká čokoláda.
Shrnutí: Výrazně lepší než dříve ochutnaná Queen Margot 8 yo. Netrpí pachutí v dochuti, ani nepřipomíná podivné brandy.
Body: 78

Autor: Kobalt
Aroma: Je to tam, levná čokoláda. Přezrálá ovocnost,

jablka, obilí a med. Spíše suchá.
Chuť: Příjemná, jemná. Ořechy a troška dřeva.
Dozvuk: Levná čokoláda, málo sladká, mastná. Stopa ořechové hořkosti.
Shrnutí: Slušný blend k levnému pití.

Autor: Torrez
Aroma: Obilná, lihová, ale učesaná.
Chuť: Velmi jemná, slabě ovocná a sladová, spíše sladší, dobře pitelná.
Dozvuk: Barvitý, víno, med, sladkost, jinak slabší a krátký.
Shrnutí: Vzhledem k ceně a dostupnosti (v lidlu jsem často) jedno z mých nejčastějších "objemových" pití, které také musím hodnotit kladně. Testováno proti JW Red Label a Ballantines Finest, kde nebylo ani nejhorší ani nejlepší.

Autor: josé
WB
Aroma: ovoce, zvláště jablka a citrusy, nakyslé a lehce nahnilé. dřevo, ořechy a lihovost. sláma a nějaké kytičky, cukr. (b.0+/3)
Chuť: lehčí, trochu obilná. výrazné dřevo. nasládlost i nahořklost - grepová kůra, tonic. (b.1/4)
Dozvuk: nasládlé dřevo, sušené meruňky, výrazněji čokoláda, ořechy. hořkost už nepřekkračuje únosnou mez. pecky. překvapivě příjemný. (b.1/2)
Shrnutí: nic, co bych chtěl pít každý den. na druhou stranu nic vyloženě negativního. pít se dá, hořkost ještě ucházející, lze i čisté. co bys chtěl za dvě kila? krevety? (b.0+/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehké, lihové, velmi jednoduché, nasládlé, musí se nechat hodně vydýchat. Cereálie, med, karamel, lehce zázvoru, zelené jablko, sušený pestřec.
Chuť: Poměrně výrazná, ale v bohatství chutí nudná. Hladší, lehce olejnatá, ale je to usměrňováno trnoucím dřevem. Poměrně sladová, karamel a zase pikantnost (zázvor, pepř).
Dozvuk: Poměrně silný, ale v bohatství chutí nudný. Hřejivý, dřevitější.
Shrnutí: V chuti výrazné pití, u něhož si člověk je jistý, že pije whisky, ale nějaké zkoumání se zde konat nemůže. Však jsem ji taky kdysi jen tak vypil, až před měsícem jsem našel odlitý vzorek, takže recenze z něho. Rozhodně lepší než QM 3 yo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.