ZPĚT

Recenze:

Láhev: Gold Cock 22 yo 1992 61,6%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bohatá, hutná, med, peprmintové čokoládové bonbóny. Lehce kůže, ostružinová marmeláda. Hodně zajímavá, s vodou se přidává borové dřevo, les.
Chuť: Dobře pitelná i bez ředění, výrazná. Hodně čokolády, lehce laková, dřevo, santal, bergamot.
Shrnutí: Ve vůni pro mě zajímavější než v chuti, ale i tak v součtu velmi slušná whisky. Ze všech šesti přechutnaných u mě skončila na třetím místě.
Body: 85

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: umělohmotná navoněnost, bourbon, grain whisky, jednoduchá, vyrovnaná, nic zvláštního; při přechutnávce sladká, ne moc ostrá, švěstičky přibývají

2017 přechutnávka: Výrazná, vanilkově navoněná, pouťová a žvýkačková (ale ještě na hony vzdálená od bourbonů), kytičky, liči, drogerie.
Chuť: ...leč pak přijde výborná chuť, trochu pepřová, silná, proti vůni velmi zaujala, Talisker bez rašeliny

2017: Ostrá, dost dřevitá (až moc), karamelová.
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý

2017: No, tak ta má sílu. Hodně procent. Hořká čokoláda, vanilka, dřevo, topinky.
Shrnutí: z Vizovické sekce skončila na druhém místě, samozřejmě tou mocnou chutí. Nakombinovat k tomu třeba vůni z trojky (F), je to nářez. Přechutnávka: V přímém porovnání s finiši (jadernička a slivovice) u mě vyhrává.

Autor: josé
WB
Aroma: temnější, hutnější nasládlost. kokos, vanilka. maličko ovocné i lakové. výrazně karamel. pečené jablko. čokoláda. příjemné, hladké. (b.2/3)
Chuť: dík procentům pálivé chilli, pepř. svíravé dřevo. káva. šťavnatá ovocnost, zelená jablka. kůže. shrnuto: plná, silná, intenzívní, agresivní, sžíravá. (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý. tmavá čokoláda. větrový. likérový. (b.1/2)
Shrnutí: nekompromisní útok na jazyk. (b.0/1)
Body: 5

Autor: joy
WB
Aroma: ovoce, koření, švestky posypané vanilkou, propolis, trocha kůže, lak, po chvíli kyselkavé ovoce - brusinky, po vyvětrání vysokoprocentní čokoláda
Chuť: ovoce, silný pepř, dřevo, lak a zase švestky
Dozvuk: delší, silný, pepřovitý s kyselkavým ovocným koncem
Shrnutí: Moc jsem tomuto kousku nevěřil. Pár čekých jsem již ochutnal a moc mi to nejelo. Tohle se ze začátku taky nejevilo nikterak příjemně, velká ostrost a silná vůně švestek, avšak po zahřátí v ruce se krásně otevřela ve vůni i chuti a to tak, že mě to úplně překvapilo. Není to sice pro mě vrchol všeho, ale na českou whisky docela slušný výkon a pro mě dokonce natolik, že je to pro mě překvapení roku.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.