ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 003
Autor: Cyra
Aroma: Skutečně uzavřenější než zákl. 10y. Krémově násladlá. Vanilka je u Laphroaigu prostě jistota, desinfekce. Alkohol je samozřejmě znát, ale rozhodně v nose neštípe tolik jako třeba 18y.
Chuť: Mmmmňam, tak toto.....nemám slov. No tak tedy jo – nesmírně lahodná. Opravdu hodně vanilkového kouře :) . Samozřejmě podobná ředěné 10y, ale výraznější, plnější a zároveň lahodnější. Hlavně je sladší (možná více než QC), ucelenejší a harmonická. Bez hořkosti. Na ty procenta je krásně hladká a jemná, i QC mi připadá peprnější. Prostě čistý Laphroaig – WOW.
Dozvuk: Sladko-slané, opět ten úžasný jod a vanilka. Méně kyselejších tonů, bez hořkosti. Krásné, laskominální.
Shrnutí: Jsem opravdu překvapen a nadšen. Krásně vyvážená a velice chutná whisky. Překvapila mne svou přívětivostí na CS. Zároveň jsem z důvodu současné nedostupnosti zklamán. Chci doma co nejdříve celou láhev! Společně s Ardbeg Corryvreckan a Ardbeg 10y nejlepší whisky co jsem doposud pil. Jen se trochu obávám rozdílnosti chutí dle plnění (batch).

Autor: Duthoron
Aroma: Chaluhy a jód jako u základu, ale není tu to kyselé jablko, místo toho cítím nĕco zvláštnĕ sladkého, jako čerstvĕ rozlousknutý lískový oříšek. V intenzivní formĕ pod pokličkou mi to dokonce připomnĕlo spálený cuprextit ze zkratovaného elektronického obvodu.
Chuť: Tady se sudová síla projeví naplno, na špičce jazyka jako by jemnĕ perlila, sirupovitĕ olejnatá po stranách a nakonec oblak silného kouře a mohutný pepř.
Dozvuk: Relativnĕ krátký, ale silný a peprný, postupnĕ vysychající, úplnĕ na konci zůstane sladkost tĕch lískových ořechů.
Shrnutí: Výborná whisky, ta sudová síla ji hodnĕ zvedá, známka suverénĕ za jedna, ale favorit večera to není. Patnáctiletá verze mĕ totiž chutnala dokonce ještĕ víc.

Autor: josé
WB
Aroma: hutné. drží se ve sklence. ztuha jde natáhnout do nosu. kouř. není tak intenzivně jodová. svěží sladší ovoce, banán, vanilka. tlející listí.

po naředění více vanilky (b.2/3)
Chuť: sudová síla je znát, pepřová, hodně pikantní, silná. samozřejmě kouř, vanilkově sladší, dřevitě řezavá

po naředění více svěží a ovocnější, smetanová, hladká (b.3/4)
Dozvuk: kouřový, hřejivý. ořechy, lékořice (b.1/2)
Shrnutí: masakr a intenzivní náhul chuti. trocha vody neuškodí (b.1/1)
Body: 7

Autor: joy
WB
Aroma: spálený medový vřes, rašelina (kupodivu nemedicínská), karamelky
Chuť: sytá, téměř žvýkací, slad, kouř a jód ruku v ruce spolu s nevtíranou sladkostí
Dozvuk: dlouhý, mohutný a silný (řezavé uhlíky), připálený cukr, kouř, dlouhotrvající pocit zemitého kouře na horním patře
Shrnutí: whisky s neskutečným závěrem, ovšem malinko zklamala, že nebyla typicky laphroaigovsky medicínská

Autor: salam15
Aroma: Jemná rašelina (jako vždy po vícero rašelinných vzorcích)
Chuť: Klasický Laphroaig, akorát štiplavější, sladkost
Dozvuk: Dlouhý
Shrnutí: Dobrá whisky, prostě Laphroaig, ale čekal jsem něco super a to nedopadlo. Zklamání tedy bylo veliké.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.