ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bushmills 10 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Nevýrazné, čerstvé, meloun.
Chuť: Melounová žvýkačka, dubové dřevo a trošku alkoholové štiplavosti.
Dozvuk: Střední, docela příjemný, trochu do hořkého grepu.
Shrnutí: Není špatná, ale nezaujala a ta lehká štiplavost ji sráží o půl stupně dolů, známka 3-. Lepší než irské blendy, ale ne o moc, lahev mít nemusím.

Autor: Hunter
Aroma: Mé třetí setkání s Bushmills dopadlo nad očekávání dobře. Po hrůze hororového zážitku s Black Bush a pro mě nevýrazné 16y Three Wood jsem ochutnal 10y a je to dobře pitelné, hlavně ve vůni se mi líbila, kde mi docela dost připomínala Glen Ord 12y. Vůně melounu, sladkého koření a sladu.
Chuť: V chuti trochu slabší, tenké tělo, taková řídká, ale cítil jsem meruňky (!) a vanilku, a ani dozvuk nic nepokazil. Jednoznačně nejlepší Bushmillka, z těch tří jmenovaných. Jak říká Jarda Bosák:Ono to půjde, né že né.
Body: 81

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ovoce mírně exotické až jakoby žlutý meloun, vanilka a med.
Chuť: Jablka v porovnání s 16 Yo je ostřejší ale měně kyselá, s náznaky jablek a vanilkou. Trochu kůra z citrusů a grepy a jim podobná hořkost. Nepatrná dřevitost.
Dozvuk: Silně kůra citrusů s stejná hořkost. Sušší ale jinak docela nezajímavá.
Shrnutí: Dle mého se vyplatí investovat do 16 Yo. Ta mi chutná mnohem více. Bodů nedám moc myslím, že za tu cenu jsou lepší kousky.
Body: 72

Autor: Kiwi
Aroma: Hrozny, trochu citrusy a alkohol
Chuť: Velmi jemna (holt Irsko), ale nedari se mi specifikovat, mozna jablka.
Dozvuk: Stredne dlouhy, citim za nim jablka. Pocit prijemneho prohrati v krku a jicnu.
Shrnutí: Presto, ze moc nejsem fanouskem irskych whiskey, tak takhle singlovka je jedna z nejprijemnejsich a urcite pokud jazycek nebude extra mlsny a nebudu mit konkretne na neco chut, rad si naleju.

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Docela hutná, obilí, tmavý karamel, koření.
Chuť: Nahořklé, mýdlové, karamelové.
Dozvuk: Karamelový a mýdlový.
Shrnutí: Špatná. Buď špatný vzorek nebo mi to opravdu nesedlo. Koukám že i josé píše o mýdle, i když jen trochu.

Autor: Nethar
Aroma: příjemná irská ovocná vůně, nektarinky a kyselá jablka, vanilka, rozkvetlá louka
Chuť: ovoce, grepy, marshmallow
Dozvuk: taková zvláštní hořkost po polknutí, která působí příjemně... nedokážu to pojmenovat... grepy? hovězí játra? :)
Shrnutí: pěkný irský kousek, který se dobře pije i příjemně voní, nic, při čem bych vzdychal slastí, ale dá se to zvládnout

Autor: grapherx
Aroma: sladké, ovoce, čokoláda, krém
Chuť: jemná, tráva, sladkost
Dozvuk: kratší z počátku sladký, postupně trochu hořkne
Shrnutí: Tato whiskey mi hodně chutná, navíc dle mého nosu má i příjemné aroma.

Autor: josé
WB
Aroma: trochu dřeva, lakované dřevo, jehličí a větrovost. kytičky. lehčí, nevýrazné. (b.1/3)
Chuť: lihovější, pikantní. nahořklé lakované dřevo. trochu mýdlové. se slinami se naštěstí zjevuje čokoláda a dřevo přechází k AO. nechat déle v puse - zlepší se. (b.1+/4)
Dozvuk: lihovější, slabý. ozvěna opáleného dřeva, ořechů a čokolády. trocha zemitosti. (b.0+/2)
Shrnutí: jsem přísný. klesající tendence: 21 super, 16 fajn, 10 už nic moc. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Lehce medově nasládlé. Slad, vanilka. Po odstání se přidají máslové sušenky, jahody a kapka růžového grepu. Působí až trochu bourbonově.
Chuť: Lehčí, ovocně nasládlá, opět mi to trochu připomíná bourbon. Dále slad a med.
Dozvuk: Trochu sládne a pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí: Takový jednodušší ovocný bonbónek. Lahev doma nepotřebuju.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.