ZPĚT

Recenze:

Láhev: Poit Dhubh 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladově ovocná vůně je vyvažována příjemně zaoblenou rašelinou. Je i trochu laková, s tóny citrusů a slaností moře. Pěkné.
Chuť: V chuti se zdá lehce olejnatá, jinak je dost pikantní, peprná, s rašelinou i kouřem, na jazyku nasládlá, v dochuti pak přechází do peprné suchosti až vyuzenosti.
Shrnutí: Vysoký podíl Taliskeru ve směsi jim zde už opravdu věřím, je opravdu znát. Na degustaci Bratrstva rašeliny jsem měl v poznámkách nižší hodnocení, doma při přechutnávání

jsem pak teprve zjistil, jakou že dobrotu jsem v aukci získal. S nákupem jsem velmi spokojený.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: mírný závan rašeliny, jinak spíše nevýrazná, ovocná
Chuť: spíše jakoby kyselá, výrazná, tady se určitě projeví vyšší kvalita oproti před ní ochutnávanému Té Bheag
Dozvuk: pepřový, svérázný, tady Talisker vnímám
Shrnutí: Ochutnáno na degustaci Bratrstva rašeliny, odskok od Té Bheag znatelný, ale stejně to není ono, nepřesvědčila mě k odebrání dalšího vzorku na přechutnání, cenově je kdesi na úrovni Taliskeru, takže není nad čím přemýšlet. Přesto díky Hunterovi za možnost ochutnat něco neznámého a netradičního.

Autor: josé
WB
Aroma: slabší neintenzivní. nasládlé lakované dřevo. hořčejší tóny ořechů, kokos, kůže. obilné.

s vodou se rozvine dřevitá štiplavost, takže za mě neředit (b.1/3)
Chuť: zvláštně hořká. lakovaná školní lavice. až nepříjemně svíravá. kořenitá. popel (b.1/4)
Dozvuk: doznívání chuti, ale už bez hořkosti. třešňové dřevo. suchý cigaretový popel (b.1/2)
Shrnutí: podivné. úplně jsme si nesedli. hodnoceno naslepo. talisker jsem v tom teda nepoznal. děkuji Hunterovi za vzorek (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.