ZPĚT

Recenze:

Láhev: Lagavulin 1996 Distillers Edition
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je hodně hřejivá, kořenitě rašelinová s dotekem udírny, v pozadí pak těžká ovocitost.
Chuť: Olejnatá, peprná, výrazně rašelinová až vyuzená, plná, a najdete v ní i něco ovoce s náznakem nasládlosti.
Shrnutí: Výborný Lagavulin, na degustaci jsem ho měl v konečném pořadí na druhém místě.
Body: 88

Láhev: Lagavulin 1996 Distillers Edition
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Směs moře, slanosti, kouře, sladkosti, kůže, je tam vše jak v dortu pejska a kočičky a přitom to skvěle ladí. Po delším zakrytí vyvalí v prvním útoku hlavně tu sladkost, odborník řekne PX, já říkám spíš směs čokolády, ovoce a slivovice. Bohužel nemám po ruce klasický Lagavulin na porovnání (ten v Black Stuffu minulý týden s Króčou nepočítám :-D), porovnával jsem tedy většinou s Taliskerem DE. Ale co mohu lovit v paměti a v zápiscích, DE je hlavně sladká, kdežto klasická šestnáctka je víc kouřová a dezinfekční už ve vůni, u DE to přijde až později.
Chuť: Příjemná, hladivá, dezinfenkční, postupně přidává na kouři a pepři, skvěle načasované. Jemnější a rychlopitelnější než Talisker, i když stejně je to Islay bestie.
Dozvuk: Kouř, hlína, dezinfenkce. Je dlouhý a vkusný.
Shrnutí: Je výborný, od degustace Bratrstva už přistála v mojí sbírce další láhev. Dlouho jsem zanedbával klasickou šestnáctku (zdá se že asi tři roky) a teď jsem za to potrestán, nemůžu je poměřit proti sobě, což má vysokou vypovídací hodnotu. Chutná mi ale moc, i když je to spíše takový zákusek (nemyslím sladkostí), nehodí se mi totiž na nějaké večerní větší pití (s tchyní), spíše jenom tak jednoho panáčka (jak taky jinak pít whisky :mrgreen: ), abych si jí vážil.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.