ZPĚTRecenze:

Láhev: Rum tuzemský Kord ročník 1984
Autor: Hunter
Aroma: Výrazná kůže, karamel, medově nasládlá, pralinky, káva. Připomíná mi Barcelo Imperial. Výtečné plné aroma.
Chuť: Rumové pralinky, tenčí tělo, typicky "rumový rum", připomíná mi středoevropské rumy, ale je dál, je lepší, hutnější, výraznější.
Shrnutí: Po ochutnávce v prvním kole a odtajnění, že se jedná o starý tuzemák, jsem nemohl uvěřit tomu, co jsem právě zažil.

Mísilo se ve mě překvapení, šok, ale i nadšení, že jsem mohl ochutnat takovou raritní lahev. Hlavou mi vířily myšlenky, jak to ti staří bardi dokázali namíchat, že je ten tuzemák tak skvělý? Mohlo se na lahvi podepsat v pozitivním smyslu stáří? To asi ne, kdyby nalili do lahve před třiceti lety patok, těžko se pak z něj ve skle stane skvostný "rum", (samozřejmě vím, že podle dnešní legislativy to rum ani není). Nedokážu si stále vysvětlit, jak to tehdy za minulého režimu dokázali namíchat, když se jedná o náhražku. Co použili za tresti, měli nějaké lepší, dali jich víc, než se běžně používá, jak je tohle vůbec možné? Otázky, které mi budou v hlavě šrotovat asi navždy :-) V druhém kole jsme se pustili do srovnání s Barcelo Imperial, když jsem ho při přivonění k němu přirovnával, naštěstí měl josé lahev doma. Barcelo má hlubší tóny, je ještě hutněji kožený, ale ten rozdíl je tak 2-3 body, to je neuvěřitelné a stylově mi přišly oba v aroma opravdu podobné. V chuti rozdíl taky zhruba sedí. Kord není v chuti tak hutný, ale je mu stále o pár bodů v patách...

Naprostá senzace pro mě, největší degustační překvapení, jaké jsem měl možnost zažít. Mám dojem, že faktorem překvapení tohle už nikdy nic nepřekoná.

Josému patří velké poděkování za možnost ochutnat a hlavně za to, že mi ho dal ve slepém testu.
Body: 86

Láhev: Rum tuzemský Kord ročník 1984
Autor: josé
Aroma: vanilka, med, karamel, ořechy. příjemné, bez lihovosti (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, řidší, vanilka, kůže, kořenitá, hřebíček, dřevo. rumové perníčky. jemná (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý, maličko do hořka. hořká čokoláda, káva (b.0/2)
Shrnutí: velice příjemné retro překvapení (b.1/1)
Body: 5


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.