ZPĚT

Recenze:

Láhev: La Favorite Vieux
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je kořenitější, silně mi evokuje brandy, pod tím květinové tóny. Silně to připomíná destilát z vinných hroznů,

k této složce se přidává výrazně sladká kořenitost. Rumy mi to nepřipomíná, aspoň ne ty klasické. Z Martiniku jsem měl už Clément a ten mi taky rum nepřipomínal.
Chuť: Chuťově má zase blíž k brandy, s hodně zvláštním ocasem v dochuti, až zanechává povlak na jazyku. Jak znovu pročítám recenzi na Clément, i tam to bylo podobné.

Není to úplně špatné, je to pitelné, ale poněkud zvláštní.
Shrnutí: Jak jsme se s josém postupně utvrdili, ona zvláštnost v dochuti, a někdy i chuti, je průvodním a typickým znakem všech zemědělských rumů z Martiniku, které jsme měli

možnost ochutnat. Dost špatně se ten dojem popisuje, to je nutno ochutnat na vlastní chuťové buňky. Všechny zemědělské rumy mi z toho důvodu víc voní, než chutnají.

U levnějších kousků se dá říci, že je "pachuť" silnější, u dražších a vyzrálejších je potlačena, není tak vystupující.
Body: 81

Láhev: La Favorite Vieux
Autor: josé
Aroma: sušší dřevo, agricole míza, káva. karamelová nasládlost. hřejivé, kořeněné. sušená pomerančová kůra, hrozinky. lehce lihové. kůže. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 0/3. dřevo, zelenost, míza. dále výrazněji káva, doplněná citrusovou ovocností. znatelná lihovost. trochu hořkosti. (b.2/4)
Dozvuk: výrazně větrový, máta. hřejivý. čokoládové opálené dřevo. míza, pendrek. nakonec i mírná rybniční zemitost, nahnilé prkno. (b.1/2)
Shrnutí: lehčí a sušší. neurážející agricole styl. na horách jsem s kamarády konečně dorazil lahev. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.