ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park Dark Origins
Autor: Hunter
WB
Aroma: Úžasný mix: rozinky, čokoláda, závan kouře, těžká ovocnost, marcipán, sladší sherry, citrusy, puget květin…nemůžu se té vůně nabažit, skvělé! Hutná, těžká, "temná".
Chuť: Síla je tak akorát. Krásně nasheřená, v chutí nepůsobí tak „temným“ nebo spíš těžkým dojmem, ale i přesto mi skvěle sedla. Sladké sherry, med, ovoce, v konci pak až do lehké kouřovosti, vysychá.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2015 a patří společně s Hazelburn 8yo Sauternes Wood ke špičce toho, co jsem zde ochutnal. Pro mě o to překvapivější, že jsem měl zatím HP zařazen v kategorii „nechutná mi“. To ale bylo způsobeno tím, že jsem ochutnal jen 12 yo a 15 yo a ani jedna mě moc nezaujala, tak jsem se dalším plněním vyhýbal. Rád měním názor. Navíc se mi na ní líbí i ten název a design, o něco méně pak cena. :-)
Body: 91

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Hutná sherry nasládlost se zastřenou pryžovostí.
Chuť: Zpočátku nasládlá, po chvíli však suchá, velmi hřejivá.
Dozvuk: Dlouhý, suchý, v úplném závěru jemně nahořklý (ne nepříjemně).
Shrnutí: Není to špatná whisky, ale sliboval jsem si od ní trochu více. Za vyzkoušení určitě stojí.

Autor: Marvin
Aroma: Spálené dřevo, kakao.
Chuť: Výrazná, sherry, sladkost, pak lehce tmavá čokoláda.
Dozvuk: Střední a velmi proměnlivý s každým douškem. Připálený karamel, rašelina, trochu hořkosti kakaa, nasledované slaností.
Shrnutí: Výrazný a dost dobrý Highland Park.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: pěkná sherry vůně jako předchozí testovaný Dalmore 18, doplněná něčím takovým kávovitým nebo jinak "kouřově-hořkým", jak se asi na HP sluší
Chuť: v chuti ostřejší, kožená, dřevitější, nikoliv však hořká
Dozvuk: dlouhý a pěkný
Shrnutí: Sliboval jsem si od ní spíše nadprůměrný zážitek a dostal se mi spíše nadprůměrný zážitek :-) Mně chutnala velice a z sherry bitvy odchází jako druhá jen těsně za Dalmorem.

Autor: josé
WB
Aroma: hladké, hutné, sherry. celé ale zabalené do gumova, což je pro mě na hraně příjemného. lehce nakyslé do rybízova. citron. po odvětrání guma mizí a je spíše sladší. vanilka, kůže (b.2/3)
Chuť: perlivá, kořenitá, trochu dřeva. olejová. hodně pepře a pak se objevuje kouř. lehce nakyslá (b.2/4)
Dozvuk: pikantní s lehkým kouřem. pepř. sladově sládne. dlouhý hřejivý (b.1/2)
Shrnutí: první vzorek festivalu, první z koutku novinek. je to dobré, pikantnější s lehkou nakouřeností (b./1)
Body: 6

Autor: joy
WB
Aroma: sladká vůně, kůže, cukrová vata, spálený vřes
Chuť: překvapivá chuť, sladkost z vůně je tak pouze z 1/3, vřes, suché sherry, kůže
Dozvuk: střední, nasládlý, vřes a suchá vřesová kouřovost
Shrnutí: Ochutnáno na Whisky festivalu 2015. Překvapila mě svou silnou sladkostí ve vůni, která se ale v chuti objevila jen tak z 1/3. Pro mě ale nijak výrazně nevybočovala z řady Highland Parků, které obecně mám docela rád

Autor: lalos
WB
Aroma: Zpočátku poměrně silný nepříjemný závan něčeho sladce zkvašeného připomínajícího siláž. Následně ale uklidnění do silného sladkého sherry s dubem a lehkým závanem kouře.
Chuť: Oproti sladké vůni ještě více sladká. Medová, sladké sušené ovoce, datle. Někde v pozadí opět vliv rašeliny
Dozvuk: Dlouhý sladový. Ke sladkosti se přimíchává směs hořkosti dřeva, koření a kouře.
Shrnutí: Překvapila mě zpočátku nepříjemná vůně, která musela chvíli vyvětrat. Pak je ale velmi dobrá, i když v závěru malinko hořkne. I přes lákavé balení připomínající Assassins Creed bych si lahev asi nekoupil, hlavně teda z cenových důvodů.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.