ZPĚTRecenze:

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: AdamLiška
Aroma: Cítím oříšky, zatím neobvyklá vůně, ale velice mě zaujala. Vanilka. Jemné aroma. Sladké tóny. Trochu rozinek, malinko kyselost.
Chuť: Travnatost. Krásná jemnost ale ne příliš. Medovost, karamel. První pocit je těžkost, ale pak se začne rozvíjet do citrusů. Chuť se špatně popisuje, ale chutná mi.
Dozvuk: Táhlá, sudovost, dřevitost a trošku tráva. Po delší době suchá, zatáhlá.
Shrnutí: Nenáročná whiskey, kterou vždy rád donesu na nějakou zahradní grilovačku.

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: Hunter
WB
Aroma: První přivonění bylo nevalné, z Glencairnu na mě dýchl jen alkohol a něco jemného, co vzdáleně připomínalo whisky. Ovšem stačilo pořádně zakroužit sklenkou,

zabořit nos hlouběji a ejhle, ono to není vůbec zlé. Dřevo, pryskyřice, trocha medu, dost citrusů, mírně kovový nádech.
Chuť: Chuťově za vůní zaostává, je prázdnější, lehká a plochá. Přesto se dá najít dřevo, mírná štiplavost a opět citrusy.
Shrnutí: Když se dívám na poznámky ke starším a dražším plněním této palírny, tak tahle nejlevnější je z nich na tom bodově nejlépe. Což vypadá jako paradox, ale asi je to tím, že třeba Gold Reserve v sobě měla

zesíleno a zvýrazněno přesně to, co mi vadí a nechutná na některých irských whiskey.
Body: 75

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně laciná lihovost, i obyčejné blendy z Lidlu jsou ve vůni mnohem dál. Ve vůni není skoro co hodnotit, nic zajímavého. Prostě levný chlast, trocha vanilky, možná závan citrusové kůry.
Chuť: Špatný blend? Podivný vzorek, nemám tušení, co by to mohlo být. A už vůbec nevím, co by to bylo z portfolia BenRiachu. Řídká vodička, laciný alkohol, hluboko pod běžnými blendy.
Shrnutí: Proboha, co to zase je? Přemýšlím, co to na mě Nethar nachystal. Po vzorku 11 jsem myslel, že hůř už být nemůže. Ze dvanácti vzorků už čtvrtý, který je slabý, myšleno horší než 80 bodů. To přece nemůže být test BenRiachů? Že by bylo něco s lékovkou? Opravdu nechápu.
Body: 67

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: Torrez
Aroma: Nasládlé, velmi jemné, obilnost zastřená alkoholem
Chuť: To je lepší, sladká, med, slad, tmavší ovoce
Dozvuk: Lehoučký, suchý
Shrnutí: Tak třeba oproti Bushmills je výraznější a sladší, což mě těší. Jamesona mám docelá rád, je pro mě asi nejlepší z levných blendů, které jsou běžně k dostání v hospodách. Takže za mě ok ...

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: dFamousMouse
Aroma: nos mi nedovolí překonat alkoholovou hráz :)
Chuť: zpočátku dost ostrá alkoholová, dřevitá
Dozvuk: je rychle pryč skoro jak u čisté pálenky bez zrání v sudu, kdyby někdo kopl panáka Jamesona jako slivku, ani bych mu to nezazlíval
Shrnutí: Jameson byl můj třetí okusený blend, nejvíce mi utkvěla ta alkoholová ostrost, po opakovaných cucáních a marném snažení to musím vzdát....špatný Jameson určitě není, jen já mám chuťové buňky nastavené konkrétně u něj nějak špatně...

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Autor: josé
WB
Aroma: cukrově nasládlé. obilí. vanilka, bourbonovitě umělé. dřevo, mango, kandovaná pomerančová kůra. do rumova. rozhodně nechat ve sklence rozdýchat - hodně se rozvine a zlepší (b.2/3)
Chuť: sladkokyselé, obilné. přechází k hořčímu dřevu. trochu koňakový dojem. maličko mýdlovaté (b.1/4)
Dozvuk: hořkosladký, čokoládový (b.1/2)
Shrnutí: přechutnán několikrát normálně i naslepo. ve vůni se mi líbí. celkově obstojný blend. ale je taky možné, že jsem měl prostě jen velké štěstí na várku a lahev (b.0/1)
Body: 4


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.