ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tullamore Dew
Autor: Hunter
WB
Aroma: Kůže ve stylu, který připomíná některé lehčí karibské rumy. Výrazně se ozve skořice. Aroma je sice kořenitě štiplavé, ale celkově poněkud tenké.
Chuť: Chuťově odpovídá vůni, zase ta kůže, štiplavá kořenitost, ale celkově taky řídké.
Shrnutí: Nenadchlo, neurazilo. Přiznám se, že ze všeho nejvíc mi to charakterem připomnělo kanadský blend McCormick.  Ale tipnu Dark Rum 15 yo.
Body: 81

Autor: Hunter
Aroma: Tak jsem si z degustace Bratrstva rešeliny dovezl od Nethra i vzorek Tullamorky, kterému tímto děkuji, a díky tomu jsem Tullamorku snad po osmi, možná deseti letech přechutnal, a byl jsem mile překvapen. Ve vůni ořechy a pražené mandle v medu, velmi lehká, ale nic tam nevadí, nic nesmrdí, naprosto v pohodě.
Chuť: Stejně tak v chuti, vanilka, slad, opět lehkost, vůbec s ní nemám problém.
Shrnutí: Pro mě zdatný konkurent Ballantinky, Queen Anne a červeného Walkera. Když budu chtít levného panáka,nebo mi ho nabídnou někde na návštěvě, Tullamorky se už bát nebudu.
Body: 77

Autor: Kiwi
Aroma: květiny, kvasicí ovoce, okena
Chuť: jemná, dřevo
Dozvuk: krátký, nevýrazný, malinko lakovaného dřeva a parfémovanosti
Shrnutí: Tuhle whiskey nemam rad. Prijde mi naparfemovana a ze je tak proflakla mi ji nabidne kazde u koho su na navsteve a dozvi se, ze piju whisky.

Autor: Nethar
Aroma: hodně sladké a voňavé, možná až moc, meruňky, ořechy
Chuť: příjemná, vanilková, nijak extra vyčnívající
Dozvuk: byl?
Shrnutí: jemná, voňavá, sladká irská whisky. Určitě nic oslňujícího, běžný hospodský pití, když se vám nad tím nechce moc přemýšlet. Ale z levných blendů ještě jedna z těch lepších, doporučují 4 z 5 běžných návštěv ;)

Autor: Shane
Aroma: po hodnej chvili prijemne orechova
Chuť: jemna, jemnulinko horkasta
Dozvuk: kratulinky, takmer ziadny
Shrnutí: degustacia z novucickeho glencairnu, a tak ma zaskocila ostrost aromy. v porovnani s nestville vitazi jemnostou v chuti...

Autor: Torrez
Aroma: Velmi jemná medovo-ovocná vůně, s trochou sladovosti.
Chuť: Jemná až slabá, trošku sladovosti.
Dozvuk: Nekomentuji
Shrnutí: Přejemnělá, ale slušná z levných blended. Stejně bych ale volil spíše skotskou.

Autor: bred
Shrnutí: Neviem radšej nerecenzujem. Vypijem len aby som neurazil. Príde mi taká povrchná, nekomplexná.Nechutí mi ,ani nevonia :snooty:

Autor: dFamousMouse
Aroma: příjemné ovocné květinové
Chuť: věrna vůni, jemná ovocná a trocha květů, ůplně bez hořkosti fakt nekecám
Dozvuk: není
Shrnutí: jemné příjemné cucání, můj hospodský favorit, ničím sice nevyniká, ale v celkovém shrnutí - jo je dobrá a je i na mé poličce stálicí,tuhle chuť snesou i dámy a návštěvy třebas i :) cením také nesladkosti, neolejovitosti a nehořkosti..

tulamorka má takového lehkého ducha ;)

Autor: grapherx
Aroma: oříšky, krém, sladké
Chuť: alkohol, hořké, nic z aroma
Dozvuk: zůstává hořkost
Shrnutí: Tato whiskey mi vůbec nesedla. Možná bych ji přišel na chuť při větším množství. Takto z vzorku mě nákup lahve neláká.

Autor: josé
WB
Aroma: poněkud lihové, obilné. vanilka a syrový A.O. s hruškou a meruňkou. náznak vínovo-citrusové nakyslosti. travnatost. po odvětrání trochu lepší. (b.1/3)
Chuť: nahořklé dřevo. suché vlašské ořechy. sladkost. obilně blendové, řídké. mýdlové. (b.0/4)
Dozvuk: nevýrazný, hřejivý, větrový. ořechy a čokoláda (b.0/2)
Shrnutí: obyč pití. do coly jistě fajn, samotné ani moc ne. ale úplně prázdná není, to bych křivdil. v chuti mi vadí hořkost. každopádně opět hlavně záleží na štěstí na várku. řekl bych, že právě Tullamorku už jsem měl horší i lepší. tato flaška má kód L2087296 9. za půlbody ať nejsem krutě přísnej (b.1/1)
Body: 2

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká nevýrazná vůně, typický irský blend. Vůni dost přebíjí lihovost, lze tam ale najít obilí, vanilku a zelené ovoce, hlavně citrusy, jablka a nezralé banány.
Chuť: Opět sladká, lehká irská chuť bez zásadního charakteru. Taková opravdu až chlastací. Je tam vanilka, nějaké to koření, vše ve verzi light.
Dozvuk: Krátký, hřejivý a nahořklý až natrpklý. Zelená banánová šlupka a cukrová voda.
Shrnutí: Asi není překvapení, že ze tří testovaných je nejslabší, zároveň ale také nejlevnější. Nemám s ní problém. V hospodě neurazí a doma je taky potřeba něco takového mít pro kamarády k pokeru nebo pro kamarádky ke smíchání se zázvorovým pivem.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.